Facebook sa snaží zabrániť falošným správam a v čase šíriaceho sa koronavírusu chce používateľom prinášať relevantné správy o novom ochorení COVID-19 a ďalšie informácie s ním spojené. Po novom začal Facebook používateľov informovať o koronavíruse aj v Informačnom centre pre COVID-19, kde nájdeme všetky dôležité informácie a správy zo Slovenska.

Pred pár týždňami spustil Facebook na svojej hlavnej platforme, ale aj dcérskom Instagrame upozornenia, ktoré používateľov informovali o relevantných zdrojoch súvisiacich s koronavírusom. V praxi sa na nástenke siete objavila správa, ktorá zdôrazňovala informácie na zabránenie šírenia koronavírusu. Rovnako tak na nové ochorenie a oficiálne zdroje odkazoval Facebook a Instagram aj pri vyhľadávaní konkrétnych výrazov a hashtagov.

Na Slovensku odkazovala hlavná aplikácia pre smartfóny a vo webovej verzii na oficiálnu stránku Ministerstva zdravotníctva. Instagram zasa odkazoval na web Svetovej zdravotníckej organizácie. Bližšie informácie k tejto téme sme priniesli v samostatnom článku. Teraz sa však informovanosť o koronavíruse na Facebooku ešte viac zlepšuje a sieť kvôli kríze vyhradila pre najdôležitejšie informácie samostatné centrum.

Najväčšia sociálna sieť zvyšuje informovanosť v čase koronavírusu. Na Slovensku spustila špeciálne informačné centrum

Po vzore Krízového centra, ktoré na Facebooku upozorňuje na katastrofické udalosti vo svete, spustila spoločnosť Informačné centrum pre COVID-19. Používatelia tejto sociálnej siete tak v posledných hodinách mohli zaznamenať po prihlásení do svojho profilu výzvu, v ktorej im Facebook nové centrum v krátkosti predstavil a taktiež odporúčal sledovať správy z profilu Ministerstva zdravotníctva SR.

Screenshot/FonTech

V centre nájdeme aktuality a odporúčania posledných dní, ktoré boli publikované na oficiálnom profile MZ SR na tejto platforme. Informačné centrum pre COVID-19 je na Facebooku dostupné aj v aplikácii pre smartfóny a na webe, pričom používatelia ho po začatí sledovania môžu nájsť na 1. mieste medzi hlavnými záložkami.

Screenshot/FonTech

Centrum zatiaľ čerpá príspevky publikované od 7. apríla (utorok) a ďalšie budú v aktuálnom čase ďalej pribúdať. Okrem odkazu na profil MZ SR sa tu nachádza aj odkaz na vládny web korona.gov.sk, ktorý pravidelne informuje o stave nákazy koronavírusom v našej krajine. Informácie pritom čerpá z Národného centra zdravotníckych informácií.

Používateľ tu nájde prehľad všetkých príspevkov, ktoré sa týkajú nových pozitívnych prípadov, dôležité usmernenia a nové informácie o aktuálnej situácii na Slovensku.

Takýto hub pritom Facebook sprístupnil aj v iných krajinách, kde odkazuje na ďalšie tamojšie zdravotnícke organizácie, UNICEF alebo WHO. V centre sa nachádza aj odkaz na zbierku pre boj proti koronavírusu, v ktorej sa doteraz vyzbieralo vyše 5,1 milióna eur. Prispieť môže každý.

Facebook informuje o koronavíruse aj v ďalších aplikáciách

Takýmto spôsobom sa najväčšia sociálna sieť snaží zvýšiť informovanosť ľudí v jednotlivých krajinách, ktorí môžu vďaka Informačnému centru pre COVID-19 nájsť dôležité informácie od zdravotníckych organizácií na jednom mieste.

Podobnými novinkami Facebook prináša dôležité správy o aktuálnej kríze týkajúcej sa koronavírusu aj prostredníctvom ďalších svojich komunikačných aplikácií ako WhatsApp, Instagram a Messenger.

Pre WhatsApp nedávno spustil podobné informačné centrum, ktorého úlohou je taktiež informovať používateľov o aktuálnej situácii a prevencii pred nákazou. V Messengeri zasa spoločnosť spustila komunitné centrum pre koronavírus, kde rovnako prináša podobné správy ako vo WhatsApp, informoval TechCrunch.

Niektoré z takýchto centier však nemusia byť na Slovensku dostupné, no postupom času je možné, že sa Facebook rozhodne spustiť ich v konkrétnych aplikáciách aj u nás.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom