[Exkluzívne] Xiaomi Mi Note v redakcii, pýtajte sa!

Rovnako ako väčšina výrobcov smartfónov, aj čínsky gigant Xiaomi predstavil svoje vlajkové lode pre rok 2015. Vy už viete, že hovoríme o Xiaomi Mi Note a Mi Note Pro, ktorú zaujali už pri predstavení. Práve Xiaomi Mi Note sa po 4-dňovej ceste z Číny teraz dostal k nám a tak ho ako prví na Slovensku môžeme pre vás otestovať. Kým ale napíšeme detailnú recenziu, nechávame vám priestor na vaše otázky, ktoré máte ohľadom tohto naozaj skvelého zariadenia. Svoje otázky píšte do komentárov pod článok.

Xiaomi Mi Note si môžete zakúpiť u nášho partnera IBUYGOU.com, ktorý ho momentálne ponúka za necelých 430 €

SAM_0254Naše prvé dojmy z tohto zariadenia sú naozaj výborné. Ihneď nás potešilo veľmi kvalitné spracovanie konštrukcie, ktorá je z oboch strán, teda aj zo zadu, tvorená odolným sklom, zatiaľ čo bočný rámik je z kovu. Vďaka týmto aspektom je Mi Note veľmi luxusne a elegantne vyzerajúci smartfón. Kvalitu spracovania je cítiť aj v ruke a hneď viete, že nejde o lacný „šmejd“. K pohodlnému používaniu prispieva aj veľmi tenký profil zariadenia. Jeho hrúbka je totiž 6,95 mm.

Xiaomi Mi Note prichádza s rozmerným, 5.7″ IPS displejom, ktorého rozlíšenie je 1920 x 1080 pixelov. Ako prvé sme si všimli nádherné podanie farieb. V jeho vnútri nájdeme výkonný štvorjadrový procesor Snapdragon 801 o takte 2.5 GHz, ktorému sekunduje 3 GB operačná pamäť RAM. Vnútorná pamäť má v našom prípade kapacitu 16 GB, z čoho je reálne použiteľných okolo 12 GB. K dispozícii je ešte aj 64 GB variant. Na zadnej strane Mi Note sa nachádza 13 MPx fotoaparát od Sony, na prednej zasa 4 MPx UltraPixel kamera, ktorú môžeme poznať zo smartfónov od HTC. „Šťavu“ tomuto krásavcovi dodáva batéria s kapacitou 3000 mAh. Mi Note beží na Androide vo verzii 4.4 KitKat, ktorý dopĺňa populárna nadstavba MIUI 6. Xiaomi Mi Note je tiež jedna z mála vlajkových lodí, ktorá v základnej verzii ponúka DualSIM funkciu, teda dva slot pre SIM karty.

Xiaomi Mi Note si môžete zakúpiť u nášho partnera IBUYGOU.com, ktorý ho momentálne ponúka za necelých 430 €

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]
  • Albert Moravec

    Jak fotí Mi Note makro fotografii a fotografie detailů z blízka?

    • Fotoaparát Mi Note som zatiaľ skúšal len na vytváranie normálnych fotografií, ktoré sú naozaj vo veľmi výbornej kvalite. Makro fotky som ešte neskúšal, ale určite ich nájdete v kompletnej recenzii :)

  • Erik

    Rovnako by ma zaujímali kvality fotoaparátu a nahrávania videa. Plus, ak by bolo možné, by ma zaujímala výdrž batérie na jedno nabitie. Rovnako by som rád videl/ vedel, aké sú nastavenia jasu. Je najnižší jas dostatočne nízky, alebo je to taký štýl „sony“, že aj pri najnižšom jase v tme vypaľuje oči? Ďakujem.

    • Fotoaparát v Mi Note sa radí medzi špičku, no optická stabilizácia obrazu trochu „pokulháva“ a video sa pri pohybe vlní. Batéria vydrží v pohode deň a pol až dva, detailný opis bude v recenzii :)