banner-mx5
Nie je to dávno, čo Meizu predstavilo odpoveď na Redmi Note 2 od Xiaomi. Nový Meizu M1 Metal prichádza s veľmi podobnými špecifikáciami ako spomínaný konkurent, no novinka od Meizu sa snaží zaujať celokovovou konštrukciou. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Ako ste už mohli postrehnúť na našom Instagrame, do redakcie nám po high-end smartfóne Meizu Pro 5 dorazil aj najnovší model strednej vyššej triedy, Meizu M1 Metal. Ten sa snaží konkurovať veľmi úspešnému Xiaomi Redmi Note 2, ktorý sme taktiež zrecenzovali. Meizu M1 Metal už v plnom prúde testujeme a vy sa tak môžete pýtať, čo vás ohľadom tohto smartfónu zaujíma.

Meizu M1 Note môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


meizu-m1-metal-testujeme-2 (1)
Ako už z názvu vyplýva, Meizu M1 Metal prichádza s celokovovou konštrukciou, čo je hlavným ťahákom tohto smartfónu oproti plastovému Redmi Note 2. Spracovanie je naozaj perfektné a konštrukciou sa M1 Metal radí medzi špičku. Smartfón tiež prichádza s 5,5″ IPS displejom s FullHD rozlíšením a 2,5D zakrivením, výkonným osemjadrovým MediaTek Helio X10 procesorom s taktom 2 GHz, 2 GB RAM, 16 / 32 GB vnútornou pamäťou a k dispozícii je aj slot pre microSD karty. Pod displejom opäť nájdeme hardvérové domovské tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov.

meizu-m1-metal-testujeme-2 (2)
Zadná strana je pokrytá špeciálnym náterom, ktorý vôbec nezachytáva odtlačky prstov. Nájdeme tu tiež šošovku 13 MPx fotoaparátu a duálny LED blesk. Predný fotoaparát má zasa 5 MPx rozlíšenie. Všetok hardvér najnovšieho Meizu M1 Metal je napájaný Sony/ATL batériou so slušnou kapacitou 3140 mAh. Novinka disponuje aj najnovším FlymeOS 5.0 systémom, ktorý je tentokrát založený na čínskom YunOS, čo je v podstate Androide 5.1.1. Samozrejmosťou je aj DualSIM a podpora 4G LTE sietí na 3 frekvenciách – 1800/2100/2600 MHz. Meizu M1 Metal si môžete zakúpiť v e-shope iBuygou.com za cenu od 214 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP