Slovenských predplatiteľov Netflixu počas leta zaujímajú predovšetkým romantické komédie a romantické trilery. Zaujal však aj hollywoodsky blockbuster Jurský Park či jeden z nasledovanejších filmov v histórii streamovacej služby.

10. How to Sell Drugs Online (Fast)
Komediálny / dráma Počet sérií: 2 Počet epizód: 6 ČSFD: 76 %

 

Ak by si sa chcel inšpirovať nápadom, ako získať späť svoju „ex“, odpoveď určite nehľadaj v nemeckom seriáli How to Sell Drugs Online. V ňom sa totiž podivínsky tínedžer Moritz rozhodne, že o srdce svojej stratenej životnej lásky opätovne zabojuje tým, že začne predávať extázu na internete.

Seriál inšpirovaný skutočnými udalosťami sa nedávno dočkal svojej druhej série, tá pokračuje v nastavenom dramatickom tempe a svojho predchodcu po stránke kvality podľa recenzií dokonca predbieha.

9. 365 Days
Erotický / dráma Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 40 %

 

Prvý poľský erotický film u divákov budí záujem skôr kvôli explicitnému a dráždivému obsahu ako originálnej zápletke či kvalitnej filmárčine. Aj napriek tomu z TOP 10 filmov na Slovensku od svojej februárovej premiéry ešte nevypadol.

Šteklivá snímka inšpirovaná knižnou predlohou Blanky Lipinskej predstavuje hotelovú recepčnú Lauru, ktorá na dovolenke padne do oka sicílskemu mafiánovi Massimovi. Ten sa ju rozhodne uniesť do svojej luxusnej vily, kde ju bude držať 365 dní, kým sa do neho nezamiluje.

8. The Old Guard
Akčný Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 58 %

 

Z posledného akčného veľkofilmu v hlavnej úlohe s Charlize Theron sa vykľul obrovský hit a Netflix odhaduje, že za prvé štyri mesiace si ho pozrie viac než 72 miliónov domácností. Tým sa The Old Guard stane jedným z najsledovanejších filmov na streamovacej stanici vôbec.

Množstvo divákov síce z filmu napokon nebolo nadšených, otvorene sa však hovorí o pokračovaní, ktoré by privítala aj Charlize Theron. Tá vo filme predstavuje vodkyňu nesmrteľnej skupinky žoldnierov, ktorá sa snaží utajiť svoju existenciu pred okolitým svetom.

7. MILF
Komédia Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 54 %

 

Letná francúzska komédia so šteklivým názvom predstavuje trojicu kamarátiek zo základnej školy, ktoré sa vyberú na dovolenku k moru a zisťujú, že aj napriek pokročilejšiemu veku sú medzi mladými mužmi stále žiadané.

Trojica sexy mamičiek si svoju cenu čoskoro začne uvedomovať a začína chtivých mladíkov priúčať nielen životným múdrostiam, ale tiež sexuálnym zručnostiam.

6. The Kissing Booth
Romantická komédia Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 63 %

 

Slovenským divákom chutí aj tínedžerská romantická komédia Kissing Booth, v ktorej sa dospievajúca Elle zamiluje do staršieho spolužiaka a zlého chlapca školy Noaha. Mladú lásku komplikuje fakt, že Noah je starším bratom Ellienej najlepšej priateľky, ktorú môže vďaka romániku rýchlo stratiť.

Film mal na Netflixe premiéru ešte v roku 2018 a okamžite sa z neho stal obrovský divácky hit. Netflix si teda hneď objednal pokračovanie (aktuálne je na čele rebríčka sledovanosti), diváci však boli zvedavý aj na prvý diel, ktorý sa po dvoch rokoch vracia na výslnie.

5. Jurassic World: Fallen Kingdom
Dobrodružný Počet sérií: – Počet epizód: –  ČSFD: 60 %

 

Hollywoodska superstar Chris Pratt sa vracia aj v druhej časti rebootovanej dobrodružnej komédie Jurský park, ktorá si z kín v roku 2018 odniesla astronomických 1,3 miliardy dolárov.

Prvý film z roku 2015 sa skončil zničením zábavného strediska, nad ktorým získali kontrolu dinosaury, druhá časť predstavuje nebezpečenstvo ich vyhynutia v podobe výbuchu sopky, čomu chce cvičiteľ prehistorických príšer Owen (Pratt) zabrániť.

4. Dark Desire
Erotický / triler Počet sérií: 1 Počet epizód: 18 ČSFD: 73 %

 

Erotika sa na Netflixe teší čoraz väčšej popularite. Dôkazom nie je len 365 Days, ale aj seriálová novinka z Mexika Dark Desire. Pri jej sledovaní sa v horúcom počasí nezapotia len diváci, ale tiež hlavní aktéri, ktorí sa na obrazovke vo veľkom oddávajú sexuálnym radovánkam, a to aj napriek tomu, že sú priamo zapojení do vyšetrovania vraždy.

Počet epizód naznačuje, že nás čaká nefalšovaná mexická telenovela plná dobre vyzerajúcich hercov, nečakaných odhalení i dramatických vzťahov.

3. Fear City: New York vs The Mafia
Dokumentáry Počet sérií: 1 Počet epizód: 3 ČSFD: 80 %

 

Nová dokumentárna séria od Netflixu divákov zavedie do New Yorku 70-tych rokov a zlatej mafiánskej éry, v ktorej päť mafiánskych rodín kompletne prebralo kontrolu nad životom v americkej metropole. Mafiánske rodiny ovládali súdy, políciu, odbory, prístavy, nemocnice i desiatky ďalších inštitúcií, kontrolu nad mestom mali vplyvní zločinci čisto vo svojich rukách.

Seriál sa zameriava na brutálne mafiánske praktiky i prácu FBI, ktorá si s organizovaným zločinom spočiatku nevedela rady, no neskôr práca jej agentov vyústila v jeden z najväčších súdnych sporov 20. storočia.

2. Cursed
fantasy / dobrodružný Počet sérií: 1 Počet epizód: 10 ČSFD: 47 %

 

Fantasy novinka v hlavnej úlohe s Katherine Langford, hviezdou 13 Reasons Why, síce nedosahuje kvality Zaklínača či Game of Thrones, skalných milovníkov žánru by však predsa len mohla potešiť.

Dej seriálu sa odohráva v časoch kráľa Artuša a kúzelníka Merlina, hlavnou postavou je osirelá Nimue, ktorá sa pridáva k družine mladého žoldniera Artuša a jeho výprave za nájdením bájneho meča Excalibur.

1. Kissing Booth 2
romantická komédia Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 63 %

 

Netflix so svojou romantickou komédiou trafil aj druhýkrát do čierneho a Kissing Booth 2 zaujíma divákov po celom svete. Oddychová romantická komédia je ideálnym letný rozptýlením a to bez ohľadu na to, že podobných filmov sme už videli desiatky.

V pokračovaní Kissing Booth sa vracajú všetci ústrední protagonisti z jednotky, hlavnú hrdinku Elle tentokrát potrápi vzťah na diaľku so svojou stredoškolskou láskou, ktorú naruší nečakaný záujem zo strany nového spolužiaka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom