CEO Tesly Elon Musk si myslí, že spoločnosť je pod útokom výrobcov fosílnych palív a tradičného automobilového priemyslu. 

Tesla nedávno čelila množstvu negatívnej publicity, z ktorej sa väčšina týkala bezpečnosti vozidiel. Elon Musk teraz tvrdí, že jeho spoločnosť je ohrozovaná hlavnými hráčmi vo výrobe fosílnych palív, ako aj niektorými lídrami tradičného automobilového priemyslu, píše IBT.

„Áno, strach, neistota, a pochybnosti o Tesle z negatívnej kampane, ktorú pretláčajú tí, ktorým Tesla nevyhovuje, dosiahli nové rozmery.“, napísal Musk na Twitteri.

Už počas konferencie v roku 2016 Musk povedal, že „ľudia sa musia vzbúriť proti propagande priemyslu fosílnych palív, ktorý je neúprosný a obrovský.“

V posledných rokoch začal priemysel výroby fosílnych palív na elektrické vozidlá už viacero útokov. Bratia Kochovci (z koglomerátu Koch Industries) a niekoľko výrobcov automobilov, ako napríklad Toyota, mali v minulosti viacero dezinformačných kampaní namierených proti elektromobilom, píše Electrek.

Prečítaj si aj
Tesla stojí pred kritickým súdom. Rodina zosnulého si myslí, že ho zabil nebezpečný autopilot

Musk taktiež vysvetlil, prečo si myslí, že je Tesla pod útokom. „Tesla silne ovplyvňuje záujmy veľkých hráčov na trhu. Veľké automobilové a ropné spoločnosti sú známe pre ich tvrdé zaobchádzanie s konkurenciou. Napríklad program SpaceX bojuje s hlavnými americkými vojenskými dodávateľmi a vesmírnymi programami vlád. Nie je to žiadna prechádzka v parku.“

Tesla je práve v posledných mesiacoch pod neustálym tlakom. Cena akcií spoločnosti prvom štvrťroku 2019 klesla po zlých finančných výsledkoch, ktoré sú spojené hlavne s nedávnymi bezpečnostnými kauzami spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom