Prvý aprílový deň sa už tradične nesie v znamení rôznych žartov, ktorými sa ľudia snažia navzájom nachytať. Inak tomu nebolo ani tentokrát a vtipy neobišli ani technologický priemysel, segment smartfónov, či dokonca Teslu. CEO spoločnosti, Elon Musk, včera publikoval tweet, v ktorom tvrdil, že jeho Tesla nadobro skončila. 

Finančná situácia Tesly nie je v poslednom období ideálnou a spoločnosť sa potýka s nemalými problémami. Napriek ťažšiemu obdobiu to však s produkciou svojich noviniek nevzdáva, no včerajšia správa od Elona Muska prekvapila všetkých fanúšikov spoločnosti.

Musk sa opíjal Teslaquillou

Na sociálnej sieti Twitter totiž napísal, že sa Tesla dostala do bankrotu. Aj napriek predaju rôznych „Easter Eggs“ produktov spoločnosti malo chýbať množstvo peňazí a dostala sa úplne na dno. Neskôr však bola v ďalšom tweete priložená aj fotografia Elona Muska, ktorý mal svoj smútok utápať vo fľaškách „Teslaquilly“.

Nenechaj si ujsť
Musk a The Boring Company idú predávať ďalšiu šialenosť. Tentokrát priamo z vyhĺbenej horniny

Takýmto žartom mohol CEO Tesly nachytať nejedného fanúšika, veď koniec koncov bol včera 1. apríl. Reálna finančná situácia spoločnosti ale nie je vôbec ružová. Len v marci totiž klesla hodnota jej akcií o 22 %, čo predstavuje najväčší pokles od roku 2010. Včerajšie vtipkovanie Elona Muska tak mohlo zaskočiť mnohých, ktorí uverili, že Tesla skutočne krachuje a opúšťa svet elektromobilov. Nechal si sa na 1. apríla nachytať aj ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom