Nemysliteľné skutočnosťou. Tom Cruise a Elon Musk natočia prvý film vo vesmíre, práce sa pohli
Aktualizácia 11. októbra: Elon Musk, Tom Cruise a NASA skutočne spoja sily a plánujú nakrútiť prvý film vo vesmíre. O ambicióznom filmovom projekte sa písalo už dva roky dozadu, odvtedy sa veci pohli k jeho realizácii, informuje Space.
Nová filmová snímka vzniká pod hlavičkou štúdia Universal a v hlavnej úlohe sa v nej mihne neohrozený hollywoodsky kaskadér Tom Cruise. Ak sa Cruise do vesmíru skutočne dostane, pôjde o prvého civilistu, ktorý by absolvoval výstup do otvoreného vesmíru.
Projekt je aktuálne v štádiu príprav, v hre je však ešte veľa premenných, ktoré môžu jeho smerovanie zmeniť. Universal približuje, že 200-miliónový film sa v skutočnosti bude odohrávať na Zemi, dramatické udalosti ale budú vyžadovať záchranu našej planéty priamo z vesmíru. Cruisa s filmovým štábom má do vesmíru dopraviť Muskova spoločnosť SpaceX v spolupráci s NASA.
Národná vesmírna agentúra projekt podporuje, aspoň podľa vyjadrení niektorých vysokopostavených členov. „Potrebujeme populárne médiá, ktoré by inšpirovali novú generáciu inžinierov a vedcov, aby sa ambiciózne plány NASA stali realitou,“ napísal pri oznámení filmu administrátor NASA Jim Bridenstine.
Aj keď bude nakrútenie filmu vo vesmíre pôsobivou vizitkou, titul prvého vesmírneho filmu si pravdepodobne nevyslúži. Tento titul Hollywoodu podľa niektorých uchmatli Rusi, ktorí v októbri minulého roka vo vesmíre natočili vlastnú propagandistickú snímku.
Pôvodný článok: Technologický vizionár Elon Musk spája sily s hviezdou Hollywoodu, Tomom Cruisom a NASA. Plánujú nakrútiť historicky prvý film vo vesmíre.
Správa o tom, že Musk, Cruise a NASA sa spoločne chystajú do vesmíru na nakrútenie nového filmu, internet obletela ešte v máji tohto roka. Ako pri mnohých projektoch, v ktorých figuruje meno excentrického technologického miliardára Elona Muska, však nebolo úplne jasné, či sa projekt pohne konkrétnym smerom alebo zostane len na papieri.
Najnovšie sa však zdá, že film je hotovou vecou. NME totiž informuje, že chystaná snímka vznikne pod hlavičkou spoločnosti Universal, ktorá projektu predbežne odklepla 200 miliónový rozpočet. Pôjde tak o prvý film v histórii, ktorý bude natočený mimo planéty Zem.
Technickú stránku by mala zabezpečiť spoločnosť Elona Muska SpaceX v spolupráci s NASA, o kvalitný herecký výkon sa postará Tom Cruise, známy aj vďaka tomu, že vo svojich filmoch nevyužíva kaskadérov. Riskantné kúsky vo vesmíre si preto určite nenechá ujsť.
Film zatiaľ nemá žiadny oficiálny názov, dokonca nemá ešte hotový ani scenár, na ktorom aktuálne pracuje režisér a scenárista Doug Liman. Ten s Cruisom spolupracoval napríklad na akčnej futuristickej snímke Edge of Tomorrow či životopisnom kúsku American Made, v ktorom si americký herec zahral známeho prepravcu drog a agenta CIA, Barryho Seala.
Na vesmírnom filme sa má okrem Limana podieľať aj režisér Christopher McQuarrie (Mission Impossible) a filmový producent PJ van Sandwijk. Zúčastnené mená teda dávajú pomerne jasne najavo, akým smerom sa bude chystaná snímka uberať.
Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
„Mäsiarom z Plainfieldu“ to nekončí. Jeden z najsledovanejších seriálov Netflixu dostane pokračovanie
ZAUJÍMAVÉ KVÍZ: Bez chyby ich nedá skoro nikto. Ak si fanúšikom sci-fi, tieto otázky ťa dokonale preveria
Stačili dve minúty a už sa mu smejú. Zaklínač na Netflixe dostal nový trailer, ľudia nevedia, čo si myslieť
Rýchlo a zbesilo má problém, ktorý ho môže pochovať. Veľké finále je v ohrození
Na ČSFD má 90 %. Klenot z Česka dostáva nástupcu, práve pribudol online
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
69-ročný Slovák s majetkom 270 miliónov eur: Najväčšia výhoda mojej generácie bola, že sme boli pri prerozdeľovaní majetku
Odborník: Tridsiatnici majú v rukách niečo, o čom sa ich rodičom ani nesnívalo – totálnu slobodu a dostupnosť investovatovania (ROZHOVOR)
Infostat dal výhru Smeru: Výsledky štátneho prieskumu sa líšia od ostatných agentúr
Rusko je už vo „fáze nula“ vojny s NATO, varuje prestížny think-tank: Toto sú 3 znaky, ktoré to dokazujú
Do Prahy len za 4 eurá: Leo Express spúšťa nové vlakové spojenie s rekordne nízkymi cenami
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Toto už nie je len dron. Najväčšia zbrojovka sveta ukázala zbraň budúcnosti, ktorá zmení vojny
- Legendy na kolesách. Toto je TOP 8 áut od zaniknutých automobiliek, ktoré predbehli dobu
- Prevezie 2 000 ľudí bez jedinej kvapky paliva. Postavili najväčšiu loď sveta s úžasným pohonom
- Zmeny v STK zaskočili Slovákov. Vysoké pokuty hrozia aj tým, ktorí auto už nemajú (PREHĽAD)
- Vyriešili najväčší zlozvyk vodičov na diaľnici. Slovákom hrozí pokuta za činnosť, ktorú robia denne
-
- Zmeny v STK zaskočili Slovákov. Vysoké pokuty hrozia aj tým, ktorí auto už nemajú (PREHĽAD)
- Toto už nie je len dron. Najväčšia zbrojovka sveta ukázala zbraň budúcnosti, ktorá zmení vojny
- Vyriešili najväčší zlozvyk vodičov na diaľnici. Slovákom hrozí pokuta za činnosť, ktorú robia denne
- Zostrelili UFO a kruto za to zaplatili. 23 sovietskych vojakov podľa CIA postihol desivý osud
- Stačili dve minúty a už sa mu smejú. Zaklínač na Netflixe dostal nový trailer, ľudia nevedia, čo si myslieť
-
- Nikto niečo podobné neskúsil. Čína nechala vybuchnúť tri jadrové bomby za sebou, výsledky sú znepokojivé
- Zmeny v STK zaskočili Slovákov. Vysoké pokuty hrozia aj tým, ktorí auto už nemajú (PREHĽAD)
- Toto už nie je len dron. Najväčšia zbrojovka sveta ukázala zbraň budúcnosti, ktorá zmení vojny
- Vyriešili najväčší zlozvyk vodičov na diaľnici. Slovákom hrozí pokuta za činnosť, ktorú robia denne
- Zem je zachránená. Odborníci našli konečné riešenie na klimatickú krízu, máme ho „pod nosom“
EÚ chce vlastnú umelú inteligenciu. Cieľom je 75 % firiem s AI do roku 2030
To, čo sa stalo v Nemecku, nečakal nikto. Prémiové značky dostali tvrdú lekciu
Obľúbená čínska značka všetkých prekvapila. Otvorila obchod budúcnosti, aký si ešte nevidel
Rusko získava kľúčové západné technológie. Zelenskyj ich v zostrelených zbraniach napočítal 100-tisíc
Slovákov okrádajú o tisíce eur na podvodných portáloch. SACKA upozorňuje na dovolenkový zločin
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP