Určite vieš, že Musk predtým, ako sa stal jedným z najbohatších ľudí na svete, bol hlavne technologický geek. Veľa času okrem programovania a študovania strávil pred obrazovkami počítačov, no jedna hra sa mu vryla do pamäte viac ako ostatné. Hru Halo spomína Musk vo svojej knihe niekoľkokrát, no a vyzerá to tak, že Cybertruck, ktorého je plný internet, bol inšpirovaný vozidlom práve z tejto videohry. Na Twitteri to potvrdil aj sám Elon.

Pripravované plne elektrické SUV z dielne Tesly bolo tento víkend ešte len ohlásené, no vie o ňom azda už celý internet. Aj napriek rozporuplnému a futuristickému vzhľadu si vozidlo získalo takmer 200 000 predobjednávok len za pár dní, čo o úspechu prezentácie hovorí samé za seba. Nadizajnoval však tím, na čele s Elonom, toto vozidlo iba kvôli cielenému zvýšeniu rozruchu okolo spoločnosti Tesla?

Viacero videoherných fanúšikov si všimlo podobnosť vozidla so slávnym vehiklom Warthog zo série Halo. Keďže je miliardár a zakladateľ Tesly aktívnym užívateľom sociálnych sietí, jeho reakcia na tieto podnety nenechala na seba dlho čakať.

Nenechaj si ujsť
TOP 10 hier, ktoré sú také náročné, že budeš kričať od hnevu

Podobnosť Cybertrucku a Warthoga nie je náhodná. Elon sa údajne jednou z jeho najobľúbenejších hier inšpiroval. Či už ide o pravdivú výpoveď alebo internetový mág opäť rozosieval svoje znamenité perly, ako to on vie, sa pravdepodobne nedozvieš.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom