Elon Musk opäť nesklamal a na Twitteri sa podelil o svoj plán s továrňou na rakety Starship firmy Spacex v Boca Chica. V najvyššej budove tam chce vybudovať futuristický bar s obmedzeným prístupom a reštauráciu pre širokú verejnosť.

Ikonická reštaurácia a futuristický bar – hneď vedľa brány do vesmíru

Tim Dodd, vystupujúci na internete ako Everyday Astronaut, ktorý je vo „vesmírnej“ komunite veľmi známy, na Twitteri poukázal na budovu vo výrobnom komplexe SpaceX v Boca Chica, ktorej strecha pozostáva z oblúku pripomínajúceho trup rakety a predovšetkým oceľových krídiel, ktoré pochádzajú z prvej makety rakety Starship v životnej veľkosti. Budovu označil Tim Dodd ako bar, Elon Musk ho však čoskoro opravil.

Nejedná sa teda o bar, ale ich reštauráciu, pričom Elon Musk sa podelil aj o ďalšie, oveľa zaujímavejšie informácie. SpaceX totiž buduje na najvyššom poschodí ich najvyššej výrobnej budovy futuristický bar s výhľadom na všetky smery a sklenou podlahou, cez ktorú môžu návštevníci sledovať konštrukciu rakiet.

Kým reštauráciu chcú sprístupniť pre širokú verejnosť, prístup do futuristického baru má byť obmedzený – zrejme predovšetkým kvôli bezpečnosti, keďže nie je ideálne, aby sa továrňou na výrobu rakiet túlali neznámi ľudia.

Ako sa do najvyššieho baru dostať? Elon Musk odporúča katapult a padák

Reštaurácia v raketovej továrni znie ako zaujímavá zastávka pri cestovaní a zábavná atrakcia. Futuristický bar v takej podobe, ako ho Musk opisuje, je dokonca ešte lákavejší a podľa všetkého pôjde o skutočne nezabudnuteľný zážitok. Nebol by to však Elon Musk, keby všetko nehnal do extrémov – na otázku, ako sa do baru dostať, totiž odpísal, že človek sa nechá katapultovať vysoko do vzduchu a pristane na streche pomocou padáku. Poznamenal tiež, že je to jediný spôsob prepravy.

Šlo len o vtip? Samozrejme, ale rozprávame sa o excentrickom miliardárovi Muskovi, najbohatšom človeku na planéte, ktorý si v hustej premávke povedal, že pre jej vyriešenie začne kopať tunely – a tak začal kopať tunely. Človek, ktorý v minulosti pomenoval najväčšiu raketu BFR (Big Fu*king Rocket) a ktorý predával plameňomety. Katapult a padák je teda možno len vtip, ale pri bláznivom miliardárovi nie je nikdy vylúčené, že čosi také aspoň v okresanej podobe uvidíme.

The Boring Company

Okrem baru aj párty a exkurzie

Elon Musk však šiel so svojimi plánmi a sľubmi ešte ďalej, pričom v jednom tweete sa vyjadril, že by mala Boca Chica organizovať exkurzie pre komunity a dokonca usporadúvať aj párty. V prípade jeho továrne, nachádzajúcej sa len zopár kilometrov od hranice s Mexikom, nie je nič nemožné. Samotná továreň rapídne naďalej rastie a jej cieľom je konštruovať jednu raketu Starship každých 72 hodín, píše ArsTechnica.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP