Elon Musk konečne ukázal prvé reálne zábery zo stanice podzemných tunelov spoločnosti The Boring Company v Las Vegas. Tunely budú slúžiť na prepravu cestujúcich vo vozidlách Tesla vysokými rýchlosťami. Na tému upozornil portál Electrek.

Práce na kopaní tunelov sú už podľa Boring Company na konci a teraz nasleduje finalizácia staníc. Aj v tomto smere už spoločnosť poriadne pokročila, o čom sa môžeš presvedčiť v nižšie uvedenom príspevku.

Otvoriť sa majú už začiatkom budúceho roka

Stanica však oproti vizualizáciám vyzerá stále dosť „holá“, no základné črty sa už začínajú formovať. Spoločnosť plánuje prvý tunel otvoriť už začiatkom budúceho roka, pričom svoju premiéru zažije na konferencii CES 2021, ktorá sa koná v januári, no kvôli pandémii koronavírusu bude tento rok iba virtuálnou formou.

Musk chce však stanovené termíny dodržať a prvý z dvoch tunelov spustiť už v januári. Projekt s hodnotou 43,4 milióna € je bezpochyby revolučným počinom, píše Engadget. V tuneloch budú vysokými rýchlosťami a úplne autonómne jazdiť elektromobily Tesla.

Video, ako vyzerá jazda v tuneli, sme priniesli už dávnejšie. Vtedy však bola obmedzená rýchlosť jazdy v autonómnom režime na 144 km/h. Pri jazde v manuálnom režime sa vodič rútil tunelom rýchlosťou až 186 km/h, pričom v budúcnosti majú Tesly v tuneloch vo Vegas dosahovať rýchlosť až 250 km/h.

LVloop

Prvý tunel bude disponovať tromi stanicami, ktoré sú strategicky rozmiestnené pod kongresovým centrom v Las Vegas. Tunel od The Boring Company by mal skrátiť presuny medzi halami z 15 minút na jednu.

LVloop

V budúcnosti by sa mala sieť tunelov rozrásť pod celým Las Vegas. ktorá skráti 30 minútové presuny autom po normálnych cestách na trojminútové presuny tunelom v Tesle. Veľká sieť tunelov spojí už existujúci loop pod kongresovým centrom s niekoľkými kľúčovými bodmi, ako sú hotely, kasína či letisko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP