banner-redmi-note-3-pro
Elephone sa do roka 2016 púšťa s ohromnou silou a spoločnosť predvádza jeden smartfón za druhým. Najnovší model sa zameriava na low-end segment, v ktorom doteraz chýbali smartfóny tohto čínskeho výrobcu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Elephone S1 sa pýši krásnou kovovou konštrukciou, ktorej dominuje zahnuté sklo na prednej a zadnej strane. Vpredu sa skrýva 5-palcový HD displej s technológiou IPS. Po výkonovej stránke tu máme starší procesor MediaTek MT6580 so 4 jadrami, ktoré pracujú na frekvencii 1,3 GHz. Hardvérovú výbavu dotvára 1 / 2 GB operačnej pamäte RAM spolu s 8 GB, respektíve 16 GB interným úložiskom v prípade, že siahnete po výkonnejšej verzii. Interné úložisko je možné rozšíriť pomocou pamäťových microSD kariet až do kapacity 64 GB. Plynulý chod zariadenia zabezpečuje Android 5.1 Lollipop s nadstavbou Freeme OS.

s1-size

Na zadnej strane sa udomácnil 13 MPx Sony IMX149 hlavný fotoaparát, ktorému sekunduje 2 MPx selfie kamera vpredu. Veľkým lákadlom je taktiež 360 stupňový snímač odtlačkov na zadnej strane. Elephone pri svojom novom smartfóne opäť nevynechal DualSIM funkcionalitu, no prípadní záujemcovia si budú musieť vystačiť bez moderného 4G LTE mobilného pripojenia. Štýlovú novinku napája len 1800 mAh batéria. Do tela s hrúbkou len 6,7 mm Elephone pravdepodobne batériu s väčšou kapacitou nenapratal.

S1-8-bg

Najnovší počin od Elephone však nie je pre všetkých. Odhaduje sa, že slabšia verzia s 1 GB RAM bude stáť vysokých 175 €, pričom výkonnejšiu verziu s 2 GB RAM a 16 GB interným úložiskom kúpite za nehoráznych 212 €. Stále nechápeme tento prekvapivý krok, nakoľko v tejto cenovej relácii sa nachádzajú smartfóny, ktoré sú výbavou a schopnosťami na míle ďaleko. Perfektným príkladom je špičkový Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Zdroj: Elephone.hk

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP