Vo svete automobilového motorizmu sa už dlhé roky hovorí o ekologickejšej náhrade za spaľovacie motory, ktorú predstavujú elektrické autá. Jedným z najväčších priekopníkov tohto priemyslu sa stala Tesla, ktorej modely sú preslávené po celom svete, no mnoho ľudí netuší, aké je to jazdiť na takomto aute. Pokiaľ chceš aj ty vyskúšať elektromobily tohto giganta, máme pre teba riešenie, ktoré stojí len pár desiatok eur a prinesie ti nezabudnuteľný zážitok.

Americká Tesla stihla za tie roky svojej existencie predstaviť niekoľko fantastických elektromobilov, ktoré ponúkajú jedinečný pocit z jazdy a vlastnosti, aké u iných áut nenájdeme. Prvým skutočným modelom bol v roku 2012 Model S nabitý luxusom a najmodernejšími technológiami.

Neskôr prišiel rad aj na väčší segment, a tak Tesla ukázala svetu Model X, SUV s unikátnym otváraním dverí, ktorý opäť priniesol špičkovú výbavu. Nakoniec sme sa dočkali aj dostupnejšieho Modelu 3, s ktorým mal výrobca najprv problémy, no nakoniec produkciu vyladil a teraz už beží na plné obrátky. Poslednou novinkou sa stal Model Y.

Jazda, na ktorú len tak nezabudneš

Pre mnohých zákazníkov sú však elektromobily Tesly nedostupným artiklom, ktorý u nás na Slovensku vídame len zriedka. Vidieť na cestách niektorý z týchto kúskov prekvapí každého milovníka automobilov.

Za týmto modelmi sa aj na ulici otočí nejeden chodec. Dopriať si však takýto elektromobil nie je stále samozrejmosť, nakoľko Tesla nasadila ceny drahších modelov poriadne vysoko. Jediným lacnejším produktom je Model 3, ktorého cena v Európe činí až 59 000 €, čo rozhodne nie je málo.

Pri pohľade na cenovky jeho drahších súrodencov je teda jasné, že Model S a Model X nie je pre všetkých. Teraz sa však naskytá možnosť, vďaka ktorej si vychutnáš jazdu na niektorom z elektromobilov Tesly aj ty. Na Slovensku existujú projekty, ktoré prinášajú nezabudnuteľný zážitok z „elektrizujúcej“ jazdy na týchto autách.

Nenechaj si ujsť
Elektromobily Tesla prinášajú vodičom veľkú radosť. Jeden z nich predbehol v rebríčku aj Porsche 911

Za pár desiatok eur môžeš dopriať sebe, alebo známemu, jedinečnú chvíľu, po ktorej zmení názor na elektromobily. Celá ponuka je stavaná nielen pre jedného, ale aj pre viacerých vodičov. Všetky ceny nájdeš v priložených tabuľkách.

Cenník pre NaTesle.sk

Model S P100D   Model S 90D Model 3 Performance
1 osoba/ 30 minút 59 € 1 osoba/ 30 minút 39 € 49 €
2 osoby/ 2 x 30 minút 99 € 1 hodina 69 € 59 €
1 hodina 99 € 2 hodiny 119 € 99 €
2 hodiny 179 € 3 hodiny 169 € 139 €

Cenník pre NaTesle3.sk

Tesla Model 3
30 minút 47 €
1 hodina 69 €
2 hodiny 75 € (pôvodne 95 €)

Cenník pre Superjazda.sk

Tesla Model S
1 hodina 100 €
prenájom na 1 deň 400 €
prenájom na 7 dní 1000 €

Jazda na Tesle tak môže byť aj pre teba jedinečným zážitkom, pri ktorom si vyskúšaš potenciál elektrického pohonu a vychutnáš si riadenie najlepších elektromobilov na trhu.

K nim sa neskôr pridá aj výkonný model Tesla Roadster 2, ktorý by sa mal začať vyrábať už v budúcom roku a neskôr zrejme zavíta aj na Slovensko, kde si na ňom budeme môcť zajazdiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom