Vo svete sa vyrobia stovky modelov automobilov ročne, no len zopár z nich prináša šoférom skutočnú radosť. Spomedzi obrovského množstva boli teraz vybrané tie, ktoré vyčaria vodičom najväčší úsmev na tvári. V rebríčku automobilov, ktoré prinášajú  „najväčšiu radosť“, sa ocitol Model S, no prvé miesto si uchmatol dostupnejší Model 3.

Výrobcovia automobilov sa snažia propagovať svoje modely rôznymi možnými spôsobmi a ich spracovaním dopriať vodičom skvelý zážitok z jazdy. Medzi tie najzábavnejšie sa však prepracuje len zopár z nich, čo teraz potvrdzuje aj nový prieskum v USA, ktorého sa zúčastnili majitelia viac ako 1 milióna áut. Tí vybrali 10 najlepších modelov, ktoré im prinášajú „najväčšiu radosť“.

Víťaz prekonal aj Porsche 911

Okrem klasických áut so spaľovacími motormi sa pritom do hry zapojili aj elektromobily, ktoré sú vo svete automobilov stále rozšírenejšie. Na základe zozbieraných dát tak mohla spoločnosť Consumer Reports odhaliť perfektné auto, ktoré je podľa účastníkov prieskumu to, ktoré im prináša „najväčšiu radosť“. Všetci vodiči pritom odpovedali na otázky z niekoľkých rôznych kategórií, a to podľa spokojnosti s jazdnými vlastnosťami, komfortom, cenou, dizajnom, kvalitou audio výbavy a klimatizačného systému.

Nenechaj si ujsť
Tesla vo vozovom parku polície vyzerá výborne. Ušetrí desiatky tisíc ročne

Vo výsledku sa pritom na prvej priečke umiestnil model, ktorý prekonal aj najväčších favoritov. Na vrchole rebríčka nájdeme elektrickú Teslu Model 3, ktorá svojimi vlastnosťami očarila vodičov viac ako Porsche 911 či Chevrolet Corvette. Medzi Top 10 najlepšími automobilmi nájdeme v rebríčku mnohé zvučné mená, pričom si medzi nimi na piatej priečke našla miesto ďalšia Tesla.

Rebríček automobilov, ktoré prinášajú vodičom „najväčšiu radosť“:

  1. Tesla Model 3
  2. Porsche 911
  3. Genesis G90
  4. Chevrolet Corvette
  5. Tesla Model S
  6. Toyota Avalon
  7. Kia Stinger
  8. Chevrolet Bolt
  9. Toyota Prius
  10. Dodge Challenger

Luxusnejší Model S je tak zlatým stredom tohto prieskumu, v ktorom za ním zaostáva aj silný Dodge Challenger či ekologický plug-in hybrid, Toyota Prius. Spokojnosť zákazníkov s Modelom 3 pritom potvrdil vo svojom vyhlásení aj sám Elon Musk.

Úroveň spokojnosti zákazníkov s Modelom 3 je neuveriteľná a myslím si, že pravdepodobne najvyššia spomedzi všetkých na celom svete. A tak môžeme povedať, že v podstate nikto nechce svoje auto predať.“ – vyjadril sa Elon Musk.

CEO Tesly pri týchto tvrdeniach „trafil klinec po hlavičke“, pretože Model 3 si drží najvyššiu predajnú cenu na trhu s používanými autami, a to kvôli obmedzenej dostupnosti. Spoločnosť však začína zvyšovať predaje a ďalšie kusy tohto elektromobilu už putujú aj na európsky trh, kde Tesla zaznamenala až 15 000 objednávok len na tento model. Vybavované budú pritom už počas februára, kedy do belgického prístavu dorazí loď s prvou várkou Modelu 3.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom