Americký výrobca elektromobilov sa rozhodol po domácom trhu obsadiť aj Európu, a to hneď svojim najdostupnejším kúskom. Pred časom spoločnosť ohlásila expanziu aj za „veľkú mláku“ a teraz sa jej plány stávajú skutočnosťou. Po udelení povolenia holandskými úradmi môže Tesla začať s oficiálnym predajom Modelu 3 aj na európskej pôde, kde zaznamenala vyše 15 000 objednávok.

Tesla Model 3 je najdostupnejším z radu elektromobilov spoločnosti a teraz zavíta aj na európsky kontinent. Záujem o tento model pritom nie je malý. Prvé objednávky budú vybavované už od začiatku februára.

Najlacnejší elektromobil Tesly prichádza do Európy

Spoločnosť bude tieto autá prevážať na veľkých lodiach, pričom jedna z nich už mieri k pobrežiu belgického mesta Zeebrugge. Povolenie od holandských úradov tak prišlo práve v čas. Aby Tesla splnila príliv nových objednávok, bude do Európy každý týždeň posielať až 3 000 kusov Modelu 3. Hoci sa jeho cena v USA nevyšplhala v základe ani na 40 000 €, v našich končinách bude citeľne drahší. Suma, ktorú európsky zákazník za tento elektromobil zaplatí sa dostáva až na takmer 59 000 €.

Nenechaj si ujsť
Európu zaujala Tesla Model 3. Kúpil si ju už niekto aj zo Slovenska?

Napriek vyššej cenovke sa na svoj nový Model 3 tešia tisícky majiteľov, ktorí naň čakali dlhé mesiace. Tesla by pritom mala v prístave v Belgicku najprv vyložiť verzie s väčšími batériami pre dlhší dojazd na jedno nabitie. Neskôr sa môže dostať rad aj na lacnejšie prevedenia tohto elektromobilu.

Ten sa stal v minulom roku medzi zákazníkmi poriadne populárny a v predajoch dokonca predbehol aj Audi Q5 či BMW série 3. Nástup Modelu 3 na ďalší významný trh tak pomôže spoločnosti preraziť aj tam, kde doteraz kraľovali nemeckí výrobcovia automobilov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom