Témy v súvislosti s elektromobilmi sú na pretrase takmer každý deň. Spôsobené je to hlavne tým, že pre mnohých ľudí sú elektrické vozidlá ešte stále niečo neznáme, čomu nerozumejú alebo im jednoducho nedôverujú. Elektromobilita je však budúcnosť a spolu s elektrickými vozidlami sa na trh postupne dostáva aj čoraz viac motoriek.

Práve elektrické motorky môžu byť vhodnou voľbou do mesta na prepravu do práce. Oceníš to hlavne vtedy, keď ti takáto doprava ušetrí nielen drahocenný čas, ale aj slušný balík peňazí. Na Slovenskom trhu sa momentálne nachádza veľmi málo modelov, no aj z toho, čo je dostupné sa určite dá vybrať ten správny. Najznámejšími elektrickými motorkami, ktoré je možné na Slovensku kúpiť sú rozhodne motorky SuperSOCO, pričom oficiálnym distribútorom tejto značky sa stal slovenský mobilný operátor Antik Telecom. Časom sa však počet modelov a značiek bude určite rozširovať.

Za najdostupnejšiu cenu dostaneš skúter

Asi najdostupnejším modelom pre väčšinu ľudí bude elektrický skúter SuperSOCO CU-X s dojazdom 65 km a nabíjacím časom do 7 hodín. Skúter je vybavený LED svetlom a FullHD kamerou so stabilizátorom obrazu a nočným videním. K dispozícii budeš mať aj nastaviteľný displej, ktorý ukazuje stav batérie, rýchlosť, či chybové hlásenia.

Využívať budeš môcť dokonca aj tempomat. Výhodou je, že pre tento skúter nepotrebuješ dodatočné vodičské oprávnenie. Skúter spadá do kategórie L1, takže stačí oprávnenie typu AM, ktoré je vydávané spolu s bežným vodičským preukazom. Cena tohto skútra je 2 499 €.

Zlatá stredná cesta

Ďalším zaujímavým modelom je SuperSOCO TS. Motorka disponuje vysokovýkonným motorom značky BOSCH a dojazdom až 130 km s prídavnou batériou. Nabitie zvládne do 6,5 hodiny.

Spolu s výkonnými brzdami určite oceníš aj LCD display, ktorý je navyše odolný voči vode, či prachu. Na túto motorku ti taktiež bude postačovať bežné vodičské oprávnenie, nakoľko taktiež spadá do kategórie L1. Cena motorky je 2 699€.

Niečo pre náročných, no za oveľa drahšie

Pre náročných je dostupný model SuperSOCO TC MAX so silným motorom a maximálnym dojazdom 110 km. Maximálna rýchlosť tohto modelu je 85 km/h a doba nabíjania je do 7 hodín. K dispozícii budeš mať adaptívne svietenie počas dňa a noci, vysokokapacitnú batériu a elektronický LCD ukazovateľ. Tento model však už spadá do kategórie L3 a preto budeš potrebovať dodatočné vodičské oprávnenie typu A1. Cena modelu je 4 499 €.

Zobraziť celú galériu (4)
Printscreen/SuperSOCO

Registračný poplatok je pri všetkých modeloch v jednotnej výške 33 €, nakoľko disponujú elektromotorom. Elektrické skútre a motorky nepatria medzi najlacnejšie záležitosti, no investícia sa ti s určitosťou vráti v podobe ušetrených peňazí na palive. Elektrické motorky dokážu byť výbornou alternatívou na prepravu v rámci mesta.

Výhodou sú batérie, ktoré je možné jednoducho vziať so sebou do práce a nechať ich nabíjať počas tvojho pracovného času. Časom sa na našom trhu objaví určite viacero modelov od ďalších značiek, pričom núdza rozhodne nebude ani o lacnejšie modely, pre širšiu skupinu zákazníkov.

[supsystic-tables id=109]

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP