Taliansky výrobca motocyklov Ducati sa už dlhšiu dobu chystá predstaviť motorku na elektrickú energiu. Prvý elektrický superšport z ich dielne vyzerá na posledných renderoch dokonale a svojim dizajnom by mal zapadnúť do celkovej koncepcie benzínových strojov.

Ako už dávnejšie informoval portál MCN, Ducati pracuje na svojom prvom elektrickom superšporte. Ako pre mnohých iných výrobcov vozidiel, aj pre Ducati je elektrifikácia tou správnou cestou do budúcna a určite budú chcieť pokryť dopyt trhu po elektrických superšportoch.

V prípade Ducati však veľmi záleží aj na tom, akým smerom sa bude posúvať motošport, kde Taliani zohrávajú dôležitú úlohu. Od toho sa bude v budúcnosti odvíjať, koľko elektrických modelov uvidíme a ako často budú elektrické novinky vychádzať.

Koncept je dychberúci

Podľa portálu Electrek sú už v Ducati takmer pripravení na sériovú výrobu prvých elektrických modelov. Dizajnérka Aritra Das navrhla koncept Ducati Elettrico a ak si aj ty milovníkom motoriek, do tejto krásky si sa musel na prvý pohľad zamilovať. Koncept motocykla má futuristické prvky, no napriek tomu príliš nevytŕča zo súčasnej rady superšportov.

Jedná sa síce iba o render z dielne šikovnej dizajnérky a nie je vôbec potvrdené, že finálny kus bude vyzerať práve takto, no práve preto, že tento dizajn Ducati Elettrico nie je až tak uletený, by sa mohli dizajnéri z Ducati inšpirovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom