Na štvrťročnej prezentácii finančných výsledkov spoločnosti EA zaznelo z úst finančného riaditeľa Blakea Jorgensena, že plánujú vydať populárnu hru Apex Legends aj na mobilné zariadenia. 

Hra Apex Legends je v poslednom období veľmi obľúbená, pričom jej hlavný konkurent je o niečo známejší titul Fortnite. Apex Legends má aktuálne na PC a konzolách cez 50 miliónov aktívnych hráčov, pričom mobilné zariadenia jej môžu priniesť ďalšie desiatky miliónov potenciálnych hráčov, informoval portál Androidcentral.com.

Hra je veľmi obľúbená hlavne z dôvodu, že si berie to najlepšie z hier ako PUBK, Fortnite či Titanfall. Novinka bude dostupná na iOS a samozrejme aj na platforme Android.

Krok spoločnosti EA je podľa portálu Engadget.com logický, nakoľko sa ukázalo, že jej medziročné zisky v prvom štvrťroku 2019 prudko klesli. Svoje urobila aj hra Anthem, ktorá sa na začiatku síce dobre predávala, no napokon nenaplnila očakávania. EA preto bude dúfať, že jej vydanie hry Apex Legends na mobilné zariadenia pomôže aspoň dovtedy, pokým nevydajú nový herný titul.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom