Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb dražil frekvencie v pásme 10 GHz prostredníctvom elektronickej aukcie. Tej sa mohli zúčastniť pozvaní účastníci z výberového konania, ktorí splnili podmienky a následne tak mohli získať niektoré frekvenčné bloky. Väčšina ponúkaných frekvencií pripadla v dražbe spoločnosti Slovanet, ktorá si získala pásma hneď v niekoľkých mestách na Slovensku. 

O výsledkoch aukcie informoval Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb prostredníctvom tlačovej správy. V nej uviedol aj víťazov, ktorým sa podarilo vydražiť jednotlivé frekvenčné bloky.

Aukcii dominoval Slovanet

Vo všetkých prípadoch pritom išlo o jednorázový poplatok za pridelenie frekvencií v rozmedzí 10 150 – 10 650 MHz. Každá aukcia začínala na vyvolávacej cene 550 €. Zúčastnené spoločnosti pritom pri dražbe navyšovali ceny len o minimálne čiastky. Slovanetu sa podarilo získať dostatok frekvencií aj v Košiciach, Bardejove, Čadci, Dolnom Kubíne, Hlohovci, Kežmarku, Kysuckom Novom Meste, Malackách, Michalovciach, Nitre, Prešove, Prievidzi, Rimavskej Sobote, Skalici, Topoľčanoch, Trenčíne, Zlatých Moravciach a v Žiline.

Nenechaj si ujsť
UPC výrazne zrýchlilo svoj internet. Takúto rýchlosť môžu po novom využívať Slováci

Jediná spoločnosť okrem Slovanetu, ktorá si získala vlastnú frekvenciu v tejto aukcii, bola firma Wircom Group. Tej boli za poplatok 1653 € pridelené frekvenčné bloky č.1, č. 2 a č. 3 v Topoľčanoch. Spoločnosť pritom poskytuje svoje internetové služby práve v tomto meste a jeho blízkom okolí. Získané frekvencie môžu spoločnosti využiť pri ponúkaní komunikačných služieb zákazníkom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom