V najnovšej aktualizácií emailového klienta Gmail pre Android, prináša dlho očakávanú funkciu. Tzv. Dôverný režim je dostupný pre všetkých používateľov, aj keď stále nejde o úplne dokonalé riešenie ochrany súkromia.

Používatelia desktopovej verzie nového Gmailu túto funkciu už určite poznajú. Teraz prichádza aj na smartfóny a s ňou aj vyššia ochrana súkromia. Dôverný režim umožňuje používateľovi nastaviť presný čas, kedy sa správa automaticky vymaže, prípadne vyžadovať k otvoreniu správy prístupový kód cez SMS správu.

Riešenie, ktoré sa nedotiahlo dokonca

Exspiráciu správy je možné nastaviť od jedného dňa, až po päť rokov. okrem toho môže odosielateľ automaticky prístup k správe zrušiť. Táto možnosť sa nachádza v dolnej časti odoslaného emailu. Zároveň ho je možné kedykoľvek znova obnoviť. Príjemca túto správu nedokáže preposlať, kopírovať, tlačiť ani si ju stiahnuť. No predsa sa to nedotiahlo do konca. Stále je totiž možné spraviť si screenshot správy bez toho, aby bol na to odosielateľ upozornený.

Nenechaj si ujsť!
Toto sú najvýznamnejšie zmeny, aké prináša nová verzia Gmailu

Ak chceš dôverný režim využívať, stačí vytvoriť novú správu a kliknúť na ponuku s troma bodkami a tam už dôverný režim nájdeš. Podobne to funguje aj na desktopovej verzii, ale len ak využívať Gmail v novej podobe. Dôverný režim je znázornený ako ikona zámku s hodinami. Funkcia je dostupná celosvetovo, avšak SMS prístup je dostupný len v Európe, Indii, Japonsku, Severnej a Južnej Amerike.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú