Široká ponuka zariadení kórejského Samsungu sa rozrástla o ďalšie fantastické kúsky v podobe nových vlajkových lodí Galaxy S8/S8+. Spoločnosť je nesmierne silným hráčom v segmente smartfónov, čo sa však už nedá povedať o Microsofte. Jeho snaha preraziť vo svete inteligentných telefónov totiž neskončila práve najlepšie. 

Pri prečítaní nadpisu si si možno myslel, že ide o nejaký predčasný prvoaprílový žart, no uisťujeme ťa, že vôbec nejde o vtip. Microsoft už niekoľko rokov ponúka svoje programy, ako OneDrive, Skype či OneNote aj pre vlajkové lode Samsungu. Tento rok však pristúpil k radikálnejšiemu riešeniu, ako sa dostať do povedomia fanúšikov Androidu. Len pred pár dňami nám kórejský výrobca predstavil svoje špičkové novinky pre rok 2017.

zdroj fotografie: Android Authority

Nenechaj si ujsť
Si pripravený? Poznáme oficiálne ceny S8 a S8+ pre Slovensko!

Microsoft na nič dlho veľmi nečakal a už teraz v USA ponúka v predpredaji špeciálnu edíciu. Táto vylepšená verzia ponesie na vlas rovnakú hardvérovú výbavu, no rozdiely sa budú skrývať v softvéri. Keď nový majiteľ poprvýkrát zapne svoju S8-čku „Microsoft Edition“ a pripojí k WiFi, automaticky sa začne sťahovať enormný balík s aplikáciami tohto softvérového giganta z Redmondu.

zdroj fotografie: PConline

Na zoznam sa dostal aj kancelársky balík Microsoft Office, digitálny asistent Cortana či cloudové úložisko OneDrive a mnoho ďalších. Zachovaná ale ostáva cena oboch smartfónov. V USA si túto nevšednú edíciu môžu zákazníci predobjednať za 699 € pre Galaxy S8. Väčší dvojník s prívlastkom „Plus“ bude stáť budúceho majiteľ ešte o približne 100 € viac. Prijal by si takúto „Microsoft edíciu“ nových Samsungov aj na Slovensku?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom