Jeden z menej známych čínskych výrobcov sa nám pripomenul novým smartfónom, ktorým vypaľuje rybník aj oveľa známejším konkurentom. Čím tak veľmi vyniká?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prekvapivú novinku čiastočne odhalil menej známy výrobca so španielskymi koreňmi, ktorý nedávno vstúpil aj na slovenský trh – Doogee. Nový model dostane jednoduché meno Doogee V, no pod ním sa skrýva poriadne premyslený smartfón.

Nádych prémiovosti a iPhonu X

Doogee V je skvelým príkladom na to, ako by mali vyzerať smartfóny v roku 2018. Nemyslíme tým však podobu na iPhone X, ale hlave tenké rámiky a poriadne prémiový nádych. V smartfóne navyše bude použitý nový flexibilný displej, ktorý má za úlohu znížiť riziko rozbitia a poskytnúť lepší používateľský zážitok. Celkovo sa Doogee v dizajne okrem Apple, očividne inšpirovalo aj radoch zariadení Galaxy S.

Nenechaj si ujsť
Na Slovensko aj do Česka zavítal nový čínsky výrobca smartfónov. Prináša hneď niekoľko modelov

Displeju nebude chýbať ani pomer strán 18:9 a bude pod ním dokonca zabudovaný snímač odtlačkov prstov. Takýto počin sa zatiaľ ešte oficiálne nepodaril ani gigantom a Doogee sa tak môže zaradiť medzi prvých inovátorov. Výrobca ďalej uvádza, že snímač bude odolný voči vode a poškriabaniu ochranným sklom, takže zariadenie bude možné bezpečne odomknúť aj s vlhkým prstom.

Hardvér o generáciu vpred

Všetky špecifikácie použitého hardvéru síce zatiaľ nie sú známe, no s istotou bude opäť o generáciu vpred. Zatiaľ čo minulý rok sme bežne videli smartfóny so 6 GB RAM, tento rok by sa mohla stať štandardom 8 GB pamäť RAM. Doogee V bude vybavené práve neskutočnou 8 GB RAM typu LPDDR4X. Pre fotky, videá a aplikácie zas bude slúžiť masívne 128 GB úložisko.

Potenciálny best-seller

Toľko hovoria prvé informácie o Doogee V. Výrobca dátum predstavenia zatiaľ neupresnil, no zrejme sa tak stane v najbližších mesiacoch. Pokiaľ by smartfón výrobca okorenil o dobrý procesor, decentný fotoaparát a nastavil by mu rozumnú cenu, tento rok by sa mohol zaradiť medzi najlepšie predávané čínske smartfóny.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
7%
Mám to
7%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
7%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • stanley

  tak s tym integrovanym snimacom otlacklov pod displejom z.a.bili! ak sa im toto aj naozaj podari tak defacto no name china doogee vy.pali rybnik vsetkym top vyrobcom vlajkovych lodi na svete a to by bol riadny gol!!! .. zrejme pouziju nedavno nanovo predstavenu technologiu snimaca v displeji.. otazna je vsak vnutorna hardware vybava, ak to bude opat zas ten samy mediatek s.h.i.t tak to zaroven vsetko pochovaju.. ale keby napr pouzili aspon taky snap 630(optimum snap 660) cize napr hoc len strednu triedu snapdragonu tak by zaklincovali vsetkych.. ale u tychto no name china znaciek silne pochybujem ze sa tak stane, na to realne nemaju rozpocet..

  • Grandtour

   Asi by si mal vediet že táto značka
   Doogee je len iná/lacnejšia verzia zn. Cubot a dalších Čínskych značiek ktoré si konkurujú,ale iba tak na oko. V podstate je za tým jeden pán,rovnoko ako VW v koncernových značkách (Seat,Škoda,Audi…) podobne je to aj s týmito značkami. V tomto koncerne ich je tuším 5! Takouto taktikou môžu položiť na lopatky aj do teraz technologicky vyspelejších konkurentov. Aj ked to nie sú vždy rovnako vybavené a konštruované výrobky,ide tu aj o udržanie výfrobných kapacít,návratnosti a ziskovosti. Ale v podstate tu bojujú a bodujú na viacerých bojiskách. Takouto taktikou prežijú skôr ako technologicky vyspelejšie značky v prípade akýchkolvek problémov.