Výrobcovia spoza hraníc ďalekej Číny si urobili dobré meno aj u zákazníkov v Európe a inde po svete. Dokážu im totiž poskytnúť skvelo vybavené a cenovo dostupné zariadenia, ktoré si mnohí zamilovali. Doogee už nechce obmedzovať dostupnosť svojich smartfónov len na ázijský trh, a tak sa rozhodlo zavítať aj k nám do Európy. 

Predstavením výročného iPhone X Apple dokázalo, že jeho technológia rozpoznávania tváre je vo svete smartfónov unikátom, ktorý však na trh zavíta až v novembri. Medzitým sa tento zabezpečovací prvok rozhodlo vo svojom modeli využiť aj čínske Doogee. Táto spoločnosť ale svoj kúsok s názvom MIX 2 sprístupní zákazníkom ešte v októbri.

Doogee expanduje do strednej Európy

Tieto skvelé správy boli mimochodom ohlásené na oficiálnej konferencii 20. septembra v hlavnom meste našich českých susedov, v Prahe. Doogee MIX 2 tak prinesie technológiu rozpoznávania tváre ešte skôr ako americký konkurent. Okrem toho mu výrobca do vienka vložil aj ďalšie skvelé vlastnosti ako je displej s minimálnymi rámikmi a pomerom strán 18:9 či selfie fotoaparát so širokým uhlom záberu 130°.

Všetky inovácie obsiahnuté v tejto nadupanej novinke si mohli počas včerajšieho predstavenia prezrieť hostia nielen zo Slovenska, Česka či Poľska. Na túto udalosť zavítali aj zástupcovia z Maďarska, Chorvátska, Albánska či Rumunska. Počas tohto významného dňa Doogee privítalo tiež hostí od českého operátora Vodafone a poľského Telekomu. Okrem nich sa na včerajšej prezentácii ukázali zástupcovia ďalších lokálnych médií.

Nenechaj si ujsť
Prvá autorizovaná Xiaomi predajňa v strednej Európe bola oficiálne otvorená! A my sme boli exkluzívne pri tom

Pri príležitosti tohto významného rozšírenia svojho pôsobenia Doogee taktiež prijalo v spolupráci so svojimi partnermi špeciálne objednávky na jeho smartfóny. Z tejto ponuky však spoločnosť neukázala len technológiami nabitý model MIX 2. Predstavenia sa zúčastnil aj jeho predchodca, Doogee MIX, ktorý stále patrí medzi cenovo najdostupnejšie bezrámikové smartfóny na trhu.

Špeciality s extrémnou výdržou

Mimo dizajnových trendov s bezrámikovými obrazovkami sa Doogee zameriava taktiež na dlhú výdrž batérie svojich smartfónov. Práve túto vlastnosť uvítajú mnohí zákazníci, ktorí očakávajú niekoľkodňovú výdrž na jedno nabitie. V tomto smere čínsky výrobca ponúka model Doogee BL12000. Ako je už z názvu zrejmé, jeho najväčšou doménou je mamutia batéria s kapacitou až 12 000 mAh zabalená v elegantnom dizajne. Pre menej náročných zákazníkov sú však dostupné aj modely BL7000 a BL5000 so 7000 mAh, respektíve 5000 mAh batériou.

Extrémne veľká batéria s kapacitou 12 000 mAh však predstavuje absolútny limit, ktorý Doogee pri vývoji svojich smartfónov dosiahlo. Veľkým prekvapením bolo tiež oznámenie, že jeden zo známych hercov, ktorý účinkoval vo filme Transformers 5, sa stal tvárou pre prezentáciu Doogee BL7000. S veľkou pravdepodobnosťou sa tento čínsky výrobca stane aj sponzorom ďalšej časti, Transformers 6.

Prvé kúsky uvidíme už o niekoľko týždňov

Okrem pracantov s dlhou výdržou spoločnosť v Prahe ukázala aj zástupcov s inými prednosťami. Medzi nich patrí model S60, ktorý sa môže pýšiť hlavným fotoaparátom s vysokým rozlíšením až 21 MPx a ohromnou operačnou pamäťou RAM s kapacitou až 6 GB. Dostatok pamäte pre súbory zabezpečuje 64 GB interného úložiska.

Nenechaj si ujsť
Číňania vytvorili nádherný dizajnový kúsok: Bezrámikový smartfón v neuveriteľnej striebornej farbe. Stojí menej, ako by si čakal

Nezabudlo sa ani na certifikáciu IP68, ale ani na technológiu bezdrôtového nabíjania či adaptér s výstupom 12 V/2 A. Lacnejší ekvivalent tohto kúsku, Doogee S30, majiteľovi taktiež dokáže ponúknuť slušnú výbavu, pričom mu na bočnej hrane nechýba snímač odtlačkov prstov.

Doogee tak už viac nie je len obyčajným čínskym výrobcom, ktorého smartfóny si zákazníci museli objednávať z ďalekej Číny a platiť colné poplatky. Nové technológie vo svojich modeloch nám spoločnosť oficiálne prinesie aj do strednej Európy, kde sa táto inovatívna značka z Ázie bude môcť naďalej rozrastať. Zákazníci sa prvých modelov od Doogee dočkajú na pultoch u operátorov a predajní už do 2 mesiacov. Záujem o tieto smartfóny rozhodne nebude nízky, pretože mnohých potencionálnych majiteľov prilákajú práve skvelé technológie a ešte lepšie ceny, ktorými sa tieto zariadenia môžu pýšiť. Presné ceny smartfónov zatiaľ stanovené neboli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom