Tohtoročnému oscarovému večeru jednoznačne dominovala juhokórejská čierna komédia Parazit, ktorá si domov odniesla štvoricu víťazstiev, vrátane prvenstva v najprestížnejšej kategórii Film roka. To sa príliš nepáči americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, ktorý dal svoj nesúhlas patrične najavo, informuje Screenrant.

Donald Trump na seba počas zhromaždenia strany v Colorade opäť pútal pozornosť, opäť spôsobom sebe vlastným. Prezident Spojených štátov si tentokrát za obeť svojej kritiky vyhliadol výhercov cien Americkej filmovej akadémie, ktorým adresoval zopár ostrých vyjadrení.

Tie sa týkajú predovšetkým nečakaného víťaza, juhokórejskej filmovej snímky Parazit, ktorá sleduje stret chudobnej kórejskej rodiny so svetom luxusu. Snímka režiséra Bong Joon Hoa sa stala vôbec prvým cudzojazyčným filmom v 95 ročnej histórii Oscarov, ktorá dokázala získať ocenenie za najlepší film. To sa však mocnému mužovi Ameriky príliš nepáči.

A víťazom sa stáva… film z Južnej Kórey! Čo to do čerta malo celé znamenať? Už takto máme s Južnou Kóreou dosť problémov s obchodom. Akoby to nestačilo, dajú jej ocenenie za najlepší film roka. Bolo to vôbec dobré? Netuším.

Ďalej sa Trump zamýšľal, kam sa podeli skutočne kvalitné filmy ako napríklad Odviate vetrom či Sunset Boulevard. Na kritiku amerického prezidenta už na Twitteri stihlo zareagovať aj štúdio Neon, ktoré sa na tvorbe Parazita vo veľkej miere podieľalo. Odkaz bol stručný, no za to výstižný: „Pochopiteľné, veď nevie čítať“.

Zobraziť celú galériu (0)
FOTO TASR/AP / Flickr

Prezidentovi však v žalúdku neležala iba Južná Kórea, ale tiež domáci Brad Pitt, ktorý si odniesol Oscara za vedľajšiu úlohu v poslednom filme Quentina Tarantina, Once Upon a Time in Hollywood. Brad Pitt si podľa USA Today pri preberaní stihol do Trumpa v krátkosti rypnúť, čo umelcovi americký prezident vrátil aj s úrokmi.

Na adresu Pitta stihol podotknúť, že nikdy nepatril k jeho veľkým fanúšikom a jeho krátky príhovor pri preberaní zlatej sošky nebolo nič iné, len zopár prázdnych slov. „Je to taký malý chytráčik„, uzavrel Trump svoje posolstvo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom