Jednou z najzásadnejších herných sérií, ktorá sa svojou obrovskou zásluhou podieľala na formovaní žánru akčných adventúr, je Prince of Persia. Je však na škodu, že sme o dobrodružnej ságe nepočuli už pekných pár piatkov, teda až do nedávneho momentu, kedy sa na Reddite nezačalo povrávať o možnom oživení série.

Klebety nenaznačujú len možnosť nového dielu, ale uvádzajú rovno už aj názov hry, jej potenciálny termín odhalenia a rovnako zasadenie príbehu. Titul Prince of Persia: Dark Babylon by podľa informácií z mal byť zasadený tesne za udalosti obľúbenej trilógie končiacej dielom Two Thrones.

Hra vo veľkej miere bude odkazovať na pôvodnú trilógiu, no cesta utopickým Babylonom bude niesť všetky črty zmodernizovaného žánru akčných adventúr.

Hlavný protagonista bude predstavovať zlú verziu princa z alternatívnej časovej dimenzie pôvodnej trilógie. Hrateľnosť sa podľa všetkého dá prirovnať k najnovšiemu dielu God of War z roku 2018, kde sa veľký dôraz kládol na vývoj postavy, jej vybavenie a kontaktný súbojový systém. Práve tieto aspekty by mal za svoje prebrať aj Dark Babylon.

Mnohí dlhodobú odmlku značky pripisujú sérii Assassin´s Creed, ktorá podľa mnohých nahradila v Ubisofte ságu s princom. Toto tvrdenie umocňuje aj fakt, že prvý Assassin´s Creed z roku 2007 bol často pred svojim vydaním označovaný ako duchovný nástupca hier s princom v hlavnej úlohe.

Nenechaj si ujsť
Novodobé otroctvo je realitou. Obchodníci s ľuďmi začali zneužívať Instagram, objavil sa ohavný prípad

Posledný regulárny diel Prince of Persia vyšiel v roku 2010 a niesol názov The Forgotten Sands. Dva roky pred ním Ubisoft skúšal šťastie reštartom série s dielom jednoducho pomenovaným Prince of Persia, no prílišná jednoduchosť a odlišnosť nedokázala chytiť za srdce fanúšikov zrovna tak, ako trilógia Sands of Time z éry PS2. Pokračovanie nadväzujúce práve na tieto herné skvosty by podľa zdroja na Reddite malo byť ohlásené už vo februári na PlayStation meetingu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom