Americké zábavné parky ponúkajú návštevníkom nespočetné množstvo atrakcií a prostredie, kam sa neustále vracajú státisíce ľudí. Špičkou v tomto zábavnom priemysle je však rozhodne spoločnosť stojaca za desiatkami obľúbených animovaných filmov. Disney sa už teraz pochválilo pokrokmi na budovaní nového parku, ktorý v budúcom roku otvorí návštevníkom brány do prostredia Hviezdnych vojen.

Prvý koncept nového Disneylandu s témou Hviezdnych vojen odhalil Bob Iger, CEO spoločnosti Disney, ešte v roku 2015. Už vtedy však mnohí vedeli, že pôjde o pompézne miesto, ktoré si dosýta užijú všetky vekové generácie a najmä milovníci hexalógie týchto filmov. Práce na novom parku už začali, no zatiaľ len pomaly naberá podobu, ktorú nám ukáže v budúcom roku.

Nový Disneyland ohromí všetkých

Disney však teraz ukázal video, v ktorom fanúšikom a nedočkavcom odhaľuje zákutia tohto kalifornského parku. V ňom budú môcť návštevníci obdivovať detailné prostredie, ktoré poznajú z originálnych filmov, ale tiež si budú môcť vyskúšať let vo vesmírnej lodi Millennium Falcon. Rovnako ako v kultových snímkach, aj oni budú mať na výber, či sa pridajú k členom Odporu, alebo Prvého rádu.

Nenechaj si ujsť
Nepáčil sa ti Star Wars: The Last Jedi? Štúdio Disney reaguje na zatiaľ najhoršie hodnotený Star Wars film

Zároveň však zažijú interakciu s rôznymi postavami, medzi ktorými samozrejme nebude chýbať robot R2-D2, ale aj C-3PO. Zamestnanci parku sa do prostredia Hviezdnych vojen ponoria s autentickými oblekmi. Aby bol zážitok ešte intenzívnejší, pridali do parku tvorcovia aj kantínu z filmu Hviezdne vojny: Nová nádej. Vo výbave nového Disneylandu však majú byť tiež ďalšie známe budovy a miesta ako vystrihnuté priamo z niektorého filmu Georga Lucasa. Tento park v Kalifornii s rozlohou až 57 000 m2 nemá byť jediným, ktorý ponúkne tématiku Hviezdnych vojen.

Ďalšie takéto miesta vyrastú aj v Orlande na Floride, kde sa dokonca budú môcť návštevníci ubytovať. Nepôjde však o obyčajný hotel, ale priamo o vesmírnu loď, ktorá svojim obyvateľom poskytne pohľad do hlbokého vesmíru. Nič z tohto ale spoločnosť nevyjde lacno a za všetky časti nového zábavného parku má zo svojho vrecka zaplatiť až 2 miliardy dolárov. Za tie peniaze ale vznikne miesto, kde sa budú môcť rodiny s deťmi a fanúšikovia Hviezdnych vojen dokonale zabaviť. Viac detailov ti však už prezradí aj priložené video natočené dronom, ktorý zachytil pokroky vo výstavbe tohto ohromného miesta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP