Americké zábavné parky ponúkajú návštevníkom nespočetné množstvo atrakcií a prostredie, kam sa neustále vracajú státisíce ľudí. Špičkou v tomto zábavnom priemysle je však rozhodne spoločnosť stojaca za desiatkami obľúbených animovaných filmov. Disney sa už teraz pochválilo pokrokmi na budovaní nového parku, ktorý v budúcom roku otvorí návštevníkom brány do prostredia Hviezdnych vojen.

Prvý koncept nového Disneylandu s témou Hviezdnych vojen odhalil Bob Iger, CEO spoločnosti Disney, ešte v roku 2015. Už vtedy však mnohí vedeli, že pôjde o pompézne miesto, ktoré si dosýta užijú všetky vekové generácie a najmä milovníci hexalógie týchto filmov. Práce na novom parku už začali, no zatiaľ len pomaly naberá podobu, ktorú nám ukáže v budúcom roku.

Nový Disneyland ohromí všetkých

Disney však teraz ukázal video, v ktorom fanúšikom a nedočkavcom odhaľuje zákutia tohto kalifornského parku. V ňom budú môcť návštevníci obdivovať detailné prostredie, ktoré poznajú z originálnych filmov, ale tiež si budú môcť vyskúšať let vo vesmírnej lodi Millennium Falcon. Rovnako ako v kultových snímkach, aj oni budú mať na výber, či sa pridajú k členom Odporu, alebo Prvého rádu.

Nenechaj si ujsť
Nepáčil sa ti Star Wars: The Last Jedi? Štúdio Disney reaguje na zatiaľ najhoršie hodnotený Star Wars film

Zároveň však zažijú interakciu s rôznymi postavami, medzi ktorými samozrejme nebude chýbať robot R2-D2, ale aj C-3PO. Zamestnanci parku sa do prostredia Hviezdnych vojen ponoria s autentickými oblekmi. Aby bol zážitok ešte intenzívnejší, pridali do parku tvorcovia aj kantínu z filmu Hviezdne vojny: Nová nádej. Vo výbave nového Disneylandu však majú byť tiež ďalšie známe budovy a miesta ako vystrihnuté priamo z niektorého filmu Georga Lucasa. Tento park v Kalifornii s rozlohou až 57 000 m2 nemá byť jediným, ktorý ponúkne tématiku Hviezdnych vojen.

Ďalšie takéto miesta vyrastú aj v Orlande na Floride, kde sa dokonca budú môcť návštevníci ubytovať. Nepôjde však o obyčajný hotel, ale priamo o vesmírnu loď, ktorá svojim obyvateľom poskytne pohľad do hlbokého vesmíru. Nič z tohto ale spoločnosť nevyjde lacno a za všetky časti nového zábavného parku má zo svojho vrecka zaplatiť až 2 miliardy dolárov. Za tie peniaze ale vznikne miesto, kde sa budú môcť rodiny s deťmi a fanúšikovia Hviezdnych vojen dokonale zabaviť. Viac detailov ti však už prezradí aj priložené video natočené dronom, ktorý zachytil pokroky vo výstavbe tohto ohromného miesta.

Pošli nám TIP na článokNovinky