Tak takýto rozpor sme tu ešte nemali. Odkedy sa začala najnovšia kapitola milovaného Star Wars univerza premietať v kinách, odvtedy prichádzajú najviac rozdielne recenzie z milovanej galaxie. Fanúšikovia na internete sa pustili do vojny proti kritikom a ľuďom, ktorým sa film páčil.

Čo vraví Disney na odpor ľudí voči Star Wars: The Last Jedi na stránke Rottentomatoes?

Doteraz to však vyzeralo, že si Disney s týmto starosti robiť nebude. Portál Rottentomatoes má však zo všetkých stránok najhorší rating pre tento film (od ľudí, nie kritikov), a tak pripravili oficiálne vyhlásenie:

„Rian Johnson, herci, a celý Lucasfilm tím priniesli filmový zážitok, ktorý rozhodne patrí do Star Wars sveta, no zároveň pôsobí sviežo, nečakane a novo. To všetko z tohto spravilo Star Wars film, aký diváci ešte nikdy nevideli – prinútil ľudí rozprávať, špekulovať nad záhadami a my vieme, že je toho naraz dosť. Všetko ale berieme ako pozitívnu reakciu, ktorá, dúfame, pomôže filmu k tomu, aby sa o ňom naďalej rozprávalo a aby si ho diváci užili v kinách ešte raz počas tohto hojného sviatočného obdobia.“

Touto správou teda iba potvrdili to, čo nám vraveli celý rok. Veľa fanúšikov na takýto Star Wars film nebolo pripravených, presne tak ako sľubovali (vyzerá to tak, že aj očakávali). Zaujímavé však je, že Rottentomatoes je jediná stránka, ktorá má divácke recenzie takto nízko, a to konkrétne na 56 %. Imdb si zatiaľ drží rating 7,9 a Cinemascore udelilo filmu známku A.

Zdroje dokonca prezradili, že na RT môžu písať recenzie aj ľudia, čo film nevideli, takže možno je percento ovplyvnené aj tým. To je ale momentálne úplne jedno, keďže Twitter a Facebook sa v prvých dňoch priam zaplnil neprajnými recenziami od fanúšikov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom