Na tohtoročnom podujatí BlizzCon sme sa konečne dočkali pokračovania populárneho RPG, Diablo 4, ktoré zožalo obrovský úspech u fanúšikov série. Teraz sa však o hre dozvedáme zaujímavé informácie, ktoré naznačujú, že si ju bez pripojenia na internet nezahráš, a jej vydanie je ešte poriadne ďaleko. O téme píše PC Gamer.

Príchod nového Diabla potešil obrovské množstvo fanúšikov série, ktorá tak po 7 rokoch konečne dostáva pokračovanie. Podľa najnovších informácií však Diablo 4 nebude mať informácií offline mód, a bude tak vyžadovať neustále pripojenie k internetu, povedal pre portál PC Gamer hlavný dizajnér hry, Joe Shely.

„V hre nájdeme veľký, plynulý, a vzájomne pospájaný svet, kde môžete preskúmať kobky, spájať sa s priateľmi, obchodovať, a hrať PvP. Cítime, že najlepší spôsob, ako tento svet zažiť, je online.“, uviedol Shely.

To by mohlo pripravovanému RPG titulu dať formu MMO hry, kde je zapojených obrovské množstvo hráčov naraz, takže nie je prekvapujúce, že neustále pripojenie na internet bude pri hraní nutnosť. Diablo 4 obsahuje mestá pôsobiace ako sociálne huby, určené na komunikáciu s ostatnými hráčmi, samostatne určené PvP zóny, či zrýchlenie pohybu po otvorenom svete vďaka prítomnosti koní.

Počas predstavenia sme sa však tiež dozvedeli, že dátum vydania hry je ešte poriadne ďaleko, čo potvrdil aj jej riaditeľ, Luis Barriga, píše Niche Gamer. Na pokračovanie jednej z najpopulárnejších RPG sérií si tak budeme musieť počkať, a preto dúfame, že bude stáť naozaj zato.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP