Futuristický pickup Cybertruck podľa všetkého ponúkne oveľa viac, než Musk pôvodne sľuboval. Podľa najnovší informácií, ktoré prináša portál Electrek, totiž Tesla Cybertruck dostane až štyri elektromotory a množstvo ďalších technologických vymožeností.

Skutočná vlajková loď

Tesla len nedávno zo svojej webovej stránky stiahla špecifikácie parametrov jej pripravovaného pickupu Cybertruck a dnes už zrejme vieme, čo za tým stálo. Kým pôvodná najvyššia verzia mala dostať tri elektromotory, spoločnosť sa nakoniec rozhodla až pre štyri, teda jeden pre každé koleso.

Vozidlo vďaka tomu môže poskytnúť hneď niekoľko ďalších schopností, ako je napríklad sľubovaný „crab walk“, teda schopnosť diagonálnej jazdy vďaka natáčaniu všetkých štyroch kolies. Tesla túto schopnosť oznámila po tom, čo ju do svojho pickupu implementoval GMC.

Cybertruck okrem toho poskytne aj extrémne rýchle a citlivé regulovanie krútiaceho momentu nezávisle na každom jednom kolese. To je ďalšia skvelá vlastnosť do terénu, do ktorého sa Cybertruck na rozdiel od množstva iných drahých „off-roadových“ áut môže vydať, keďže je skonštruovaný z nerezovej ocele a vďaka agresívnemu dizajnu mu prípadné rany len pridajú na kráse.

Je najvyšší čas

Tesla však ohlásila existenciu tohto výnimočného elektromobilu už dva roky nazad a jeho dodávky zatiaľ nedočkali. Síce je na tom lepšie, ako Roadster 2 alebo kamión Tesla Semi, keďže jeho továreň už spoločnosť intenzívne buduje a čoskoro chce spustiť prvú výrobu, avšak má vážnu konkurenciu.

Tesla

S vlastnými elektrickými pickupmi totiž medzitým prišiel na trh nielen GMC, ale aj Rivian, ktorý dosiahol po vstupe na burzu nezmyselne vysokú trhovú hodnotu a dokonca aj samotný Ford, ktorého elektrický F-150 Lightning príde na trh už v budúcom roku.

To samozrejme neznamená, že je pozícia pickupu od Tesly na trhu ohrozená. Práve naopak, má už vyše milióna rezervácií a ak sa osvedčí v prevádzke, má potenciál ich predať oveľa viac.

Továreň začne chrliť Cybertrucky

Za účelom produkcie tohto kontroverzného modelu Tesla buduje novú gigatováreň v Texase, neďaleko Austinu. Prvotnú výrobu má fabrika naštartovať už čoskoro a naplno ju rozbehne do konca budúceho roka, pričom okrem oceľového pickupu neskôr vyrobí aj kamióny Tesla Semi, o ktoré má záujem množstvo spoločností, vrátane našej známej Alzy.

Tesla

Po stavenisku tejto továrne sa už prešiel aj samotný Cybertruck, ktorý bol v tomto prípade vybavený dodatočným strešným osvetlením. Neskôr sme mohli vidieť tento pickup počas testovanie, kde už ho firma vybavila aj spätnými zrkadlami. Ako však podotkol Musk, tie sú navrhnuté tak, aby ich mohol majiteľ jednoducho odmontovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú