Bude Tesla Cybertruck „obyčajným“ elektrickým pickupom? Futuristické prvky pri zverejňovaní nových detailov o vozidle pomaly miznú a najnovšie sa objavili fotografie Cybertrucku s klasickými spätnými zrkadlami, informuje portál InsideEVs.

Už pri predstavení Tesly Cybertruck mnohí začali označovať tento elektrický pickup ako najfuturistickejšie vozidlo súčasnosti. Od jej predstavenia ale ubehli dva roky a Cybertruck stále nie je vo výrobe.

Originál Tesla Cybertruck, Tesla

To ale vôbec nevadí, Tesla má viac času na testovanie a vylaďovanie posledných detailov. Nové fotografie a informácie ale odhaľujú, že skôr, než by sa mal stávať elektromobil ešte futuristickejším, automobilka z jeho unikátnych technológií uberá.

So zrkadlami aj natáčaním zadnej nápravy

Najnovšie sa totiž objavilo video Cybertrucku, na ktorom sú vidieť klasické spätné zrkadlá. Video zhotovil Jesse Sandoval a upozornil naň aj portál Electrek. Kvalita záznamu je mizerná, čiže veľa detailov pozorovať nemôžeme.

Čo je však zreteľne vidieť, sú práve klasické spätné zrkadlá na vozidle a okrem nich je dobre pozorovateľné aj natáčanie zadnej nápravy, ktoré Musk potvrdil oba pár týždňov dozadu.

Teraz ale máme možnosť vidieť ho v praxi. Nové video nám tiež potvrdzuje, že automobilka už má zaručene viac ako jeden prototyp Tesly Cybertruck. Auto, ktoré sa doteraz ukazovalo na verejnosti mohlo byť vždy jedno a to isté.

Starší prototyp nemal spätné zrkadlá a taktiež ani natáčaciu zadnú nápravu, no prototyp testovaný na letisku v Kalifornii je iný.

Európska a americká verzia?

Je dosť možné, že Tesla nakoniec prinesie viacero verzií určených pre rôzne trhy. Práve tá bez spätných zrkadiel by mohla prúdiť aj k nám do Európy. Európska legislatíva totiž povoľuje nahradiť spätné zrkadlá kamerami, ako sme to mali možnosť vidieť napríklad pri Audi e-tron.

V Amerike takéto riešenie ale zatiaľ nie je legálne, takže na domácom trhu bude zrejme Tesla predávať Cybertruck s klasickými späťákmi. Twitterový používateľ @ajtourville si dokonca všimol, že testovaný Cybertruck má kratší predný nos a dlhšie čelné sklo, čiže zmeny produkčnej verzie by mohli byť ešte väčšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú