Porsche Taycan je bezpochyby revolučným elektromobilom, ktorý sa často označuje za hlavného konkurenta Tesly Model S. O šprintérskom súboji týchto dvoch titánov sme informovali len nedávno, avšak tentokrát si sily Taycan zmeral so svojim „spaľovacím bratom“ menom Porsche 911. Na tému upozornil portál Motor1.

Spaľovák verzus elektromobil

Nemecká automobilka prekonala s novým Porsche 911 Turbo S samú seba, a to doslova. Tento model je poháňaný 3,8-litrovým šesťvalcovým motorom, ktorý je s výkonom 478 kW (650 koní) a krútiacim momentom 800 Nm monštrom na ceste, pričom z 0 na 100 km/h dokáže zrýchliť za 2,7 sekundy. To sa stále bavíme o aute so spaľovacím motorom!

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / YouTube / carwow

Zo Stuttgartu však nedávno prišla na trh aj „domáca“ elektrická konkurencia, Porsche Taycan Turbo S, ktoré disponuje maximálnym výkonom až 560 kW (761 koní) a krútiacim momentom 1050 Nm. Na 100 km/h zrýchli za 2,8 sekundy.

Na papieri je tak elektromobil síce výkonnejší, avšak dôležitú rolu hrá aj hmotnosť, ktorá je v prípade Taycanu pri 2370 kilogramoch oproti 1640 kilogramov 911-ky vyššia.

Na znánom YouTube kanáli carwow si tieto dva modely zmerali v najnovšom videu sily pri šprintérskom súboji, ktorý si môžeš pozrieť nižšie.

Víťazom sa stáva…

Pri prvom teste mal okamžite po štarte na vrch model 911, ktorý získal obrovský náskok a Taycanu sa už nepodarilo ho dobehnúť.

Druhý test však ukázal, že Taycan je schopný pri pohotovom štarte držať so spaľovákom nejaký čas krok a autá išli prvých pár sekúnd bok po boku. Model 911 sa však od Taycanu začal po určitom čase vzďaľovať a v cieli ho predbehol o 0,1 sekundy. Napriek ohromnej sile elektromobilu tak Taycan na svojho kolegu nakoniec nestačil.

Zajazdiť si na Porsche Taycan sme mali možnosť aj my. K dispozícii bola verzia Taycan 4S a kľúčové dojmy a poznatky z auta si môžeš prečítať v nedávnej recenzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom