banner-mate-8Huawei v posledných rokoch radikálne zvýšil investície do svojej smartfónovej divízie. To prinieslo ovocie a spoločnosť sa stala tretím najväčším výrobcom smartfónov na svete. Predbehla pri tom hneď niekoľko svetoznámych výrobcov ako Lenovo, Sony či LG. Teraz chce však zamieriť ešte vyššie.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Úspechy Huawei sú ešte obdivuhodnejšie, ak si pripomenieme, že len pred pár rokmi išlo o neveľmi známu značku pôsobiacu hlavne na čínskom trhu. Dnes veci vyzerajú inak a Huawei sa plne etabloval na svetových trhoch. Spoločnosť napriek tomu nehodlá poľaviť a Richard Yu, CEO značky, niekoľkokrát zdôraznil, že narozdiel od iných čínskych výrobcov, firma chce súperiť aj s gigantmi ako Apple a Samsung. Plány spoločnosti sú naozaj vysoké. Podľa čínskych médií Richard odhalil, že Huawei plánuje poraziť Apple v nasledujúcich 2-3 rokoch, v prípade Samsungu to chce dosiahnuť v rozmedzí 5 rokov. Ak by teda šlo všetko podľa plánu, v roku 2021 by sa stal Huawei svetovo najväčším výrobcom smartfónov.

nexus-6p-na-slovensku-4

Huawei Nexus 6P vytvorený v spolupráci s Googlom

Rýchly rast predajov má na svedomí aj fakt, že oproti ďalšiemu konkurentovi, tentoraz Xiaomi, sa značka viac sústredí na medzinárodný trh. Z celkovo 109 miliónov predaných zariadení v minulom roku, až 40 % tvorili práve predaje mimo Čínu. Tento rok firma plánuje rozšíriť dodávky svojich zariadení o ďalších 30 %. Huawei si na americkom trhu zvýšilo svoj kredit modelmi Nexus 6P, ktorý vytvoril v spolupráci s internetovým gigantom Google či nedávnym cenovo dostupným Honorom 5X. Podiel na trhu má zlepšiť aj chystaná spolupráca s operátormi a zlepšená dostupnosť zariadení. Je nejasné či sa podobné plány podarí zrealizovať, keďže ide o naozaj obrovskú výzvu, ktorá stojí pred Huawei. Tešiť sa však môžu fanúšikovia, pretože bezpochyby pôjde o veľmi zaujímavý súboj v nasledujúcich rokoch.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP