Huawei sa plánuje stať najväčším výrobcom smartfónov na svete, prekoná Apple a Samsung?

Teraz čítate
Huawei sa plánuje stať najväčším výrobcom smartfónov na svete, prekoná Apple a Samsung?

banner-mate-8Huawei v posledných rokoch radikálne zvýšil investície do svojej smartfónovej divízie. To prinieslo ovocie a spoločnosť sa stala tretím najväčším výrobcom smartfónov na svete. Predbehla pri tom hneď niekoľko svetoznámych výrobcov ako Lenovo, Sony či LG. Teraz chce však zamieriť ešte vyššie.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Úspechy Huawei sú ešte obdivuhodnejšie, ak si pripomenieme, že len pred pár rokmi išlo o neveľmi známu značku pôsobiacu hlavne na čínskom trhu. Dnes veci vyzerajú inak a Huawei sa plne etabloval na svetových trhoch. Spoločnosť napriek tomu nehodlá poľaviť a Richard Yu, CEO značky, niekoľkokrát zdôraznil, že narozdiel od iných čínskych výrobcov, firma chce súperiť aj s gigantmi ako Apple a Samsung. Plány spoločnosti sú naozaj vysoké. Podľa čínskych médií Richard odhalil, že Huawei plánuje poraziť Apple v nasledujúcich 2-3 rokoch, v prípade Samsungu to chce dosiahnuť v rozmedzí 5 rokov. Ak by teda šlo všetko podľa plánu, v roku 2021 by sa stal Huawei svetovo najväčším výrobcom smartfónov.

nexus-6p-na-slovensku-4

Huawei Nexus 6P vytvorený v spolupráci s Googlom

Rýchly rast predajov má na svedomí aj fakt, že oproti ďalšiemu konkurentovi, tentoraz Xiaomi, sa značka viac sústredí na medzinárodný trh. Z celkovo 109 miliónov predaných zariadení v minulom roku, až 40 % tvorili práve predaje mimo Čínu. Tento rok firma plánuje rozšíriť dodávky svojich zariadení o ďalších 30 %. Huawei si na americkom trhu zvýšilo svoj kredit modelmi Nexus 6P, ktorý vytvoril v spolupráci s internetovým gigantom Google či nedávnym cenovo dostupným Honorom 5X. Podiel na trhu má zlepšiť aj chystaná spolupráca s operátormi a zlepšená dostupnosť zariadení. Je nejasné či sa podobné plány podarí zrealizovať, keďže ide o naozaj obrovskú výzvu, ktorá stojí pred Huawei. Tešiť sa však môžu fanúšikovia, pretože bezpochyby pôjde o veľmi zaujímavý súboj v nasledujúcich rokoch.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT technológie. Preto je u mňa prirodzený záujem o najnovšie novinky z mobilnej sféry. Nejde len o smartfóny, ale aj notebooky, nositeľnú elektroniku či virtuálnu realitu. Fanúšikom čínskych telefónov som sa stal po nástupe zariadenia INew V3 niekedy v roku 2013. Odvtedy ma čínsky trh neprestáva udivovať. Som rád, že sa pohľad na čínske produkty začal meniť a spoločnosť prestáva vnímať tieto zariadenia s obavami či výsmechom. Vo voľnom čase nepohrdnem dobrou knihou či edukatívnym dokumentom. Milujem šport akéhokoľvek druhu.
  • Jakub

    bodaj by sa im to podarilo uz ma unavuje vsade viedeit samsung so sovim otrepanym vzhaldom

  • Filip

    Podľa mňa tento rok LG prekoná Samsung. Pretože LG konečne predstavilo strednú triedu za normálnu cenu a LG G5 je oveľa lepší ako Samsung Galaxy S7. A priznám sa ja neznášam Samsungy. Huawei sa podľa mňa nestane najväčším výrobcom. ;)