YouTube po dlhom čase zakročil proti šíreniu dezinformačných videí Igora Bukovského, ktorý svojimi metódami a vyjadreniami vo videách porušil podľa oficiálneho odôvodnenia pokyny komunity na platforme.

Dietológ a vyštudovaný lekár s titulmi MUDr. a PhD. tak po niekoľkých predošlých varovaniach prišiel o celý kanál na YouTube, na ktorom mal desaťtisíce sledovateľov. Na tému ako prvé médium upozornil portál Startitup a vo verejnej skupine Od buka do buka na FB o tom informoval aj Roman Hanajik, ktorý sa dezinformáciám Bukovského dlhodobo venoval.

Bukovský na jednom z YouTube kanálov skončil

Kvôli porušovaniu pravidiel komunity prišiel Bukovský o niekoľko videí už v minulosti. Ako uviedol začiatkom mesiaca na blogu Denníka N Hanajík, Bukovskému YouTube zrušil v predošlých mesiacoch už 5 pochybných videí, z ktorých prvé bolo stiahnuté v marci a ďalšie 2 potom v júni a v júli.

Zbierania dezinformácií vo videách Dr. Bukovského asi stála za to. V YT zrušili kanál najsofistikovanejšiemu Covidovému…

Posted by Roman Hanajik on Sunday, September 26, 2021

Igor Bukovský sa vo svojich videách na platforme Googlu postupne čoraz častejšie vyjadroval k pandemickej situácii, kvôli čomu sa stal zdrojom hoaxov pre mnohých odporcov očkovania a neraz svojimi vyjadreniami zľahčoval ochorenie COVID-19. Jeho YouTube videá obsahovali aj mnohé dezinformácie, ktoré sa ďalej šírili na sociálnych sieťach.

Snímka obrazovky/YouTube

Jedným z najlepších príkladov je jeho strašenie tehotných žien. V prípade tohto hoaxu podľa Startitup Bukovský uvádzal, že až 83 % žien po očkovaní proti koronavírusu potratí v prvom trimestri. Za klamlivú informáciu sa neskôr verejne ospravedlnil na sociálnej sieti.

NEPREHLIADNI
Slovenské deti sú ľahkou korisťou hoaxerov. Školy ich neučia podstatnú vec, nerozumejú článkom a správam

Okrem zmazaného YouTube kanálu má Bukovský na platforme aj svoj druhý kanál s názvom Dr. Igor Bukovský: Život a svet, ktorý sleduje necelých 5600 odberateľov. Niektoré videá, ktoré YouTube zmazal Bukovskému v minulosti, boli opätovne šírené prostredníctvom kanálov na sociálnej sieti Facebook, ktorá však voči nim nezakročila.

Bukovského dezinformačné videá sa na YouTube začali objavovať už krátko po vypuknutí pandémie na jar minulého roka. Na platforme však stále prevádzkuje svoj druhý spomenutý kanál, ktorý ale nemá ani zďaleka taký dosah a počet sledovateľov ako jeho zrušený kanál.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú