Britský premiér Boris Johnson sa nedávno objavil v talkshow s názvom „This Morning“, v ktorej si po  skončení s ostatnými účinkujúcimi spravil selfie. Na tom by nebolo nič čudné, no všetkých zaskočilo zariadenie, ktorým fotografiu zhotovoval.

Ako píše portál Bloomberg, Británia patrí do skupiny Five-Eyes intelligence, ktoré spolu zdieľajú bezpečnostné názory a služby. Sem patria krajiny ako USA, Nový Zéland, Austrália, Kanada, no a samozrejme spomínaná Británia. Zatiaľ čo prvé tri krajiny bojujú proti spoločnosti Huawei a domácim telekomunikačným spoločnostiam zakázali používať produkty tejto značky, Kanada a Británia je v tejto otázke zatiaľ otvorená.

Britský premiér Johnson sa však netají tým, že o zakázaní produktov Huawei v krajine uvažuje, no podľa viacerých vyjadrení rozhodnutie, či budú produkty Huawei v krajine zakázané, alebo nie, padne najskôr až po decembrových voľbách. Čo však mnohých zaskočilo, bolo zhotovovanie fotografie s ostatnými účastníkmi talkshow po skončení relácie. Produkcia si všimla, že Johnson vytiahol z vrecka nezameniteľný Huawei P20 Pro a začal sa fotiť, informuje Cnet.

Johnson tak v podstate namieril nabitú zbraň proti sebe, no čo je najhoršie, on s touto zbraňou proti sebe aj vystrelil. Pohotová reakcia však na seba nenechala dlho čakať, Johnsonov zástupca okamžite pre médiá vyhlásil, že tento telefón nie je jeho. Aj tak sa ale jedná o slušné „fópá“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom