Vyjadrovanie politických názorov alebo sympatizovanie s určitými radikálnejšími skupinami býva v mainstreamových oblastiach kultúry často odsudzované. Čo hovoríš však na to, že profesionálny hráč Hearthstone v streamovanom interview vyjadril svoj postoj k politickej situácii a Blizzard ho následne zabanoval? Komunita to však Blizzardu opláca.

Jeden z popredných svetových hráčov Hearthstone, prezývaný Blitzchung, v živom rozhovore priamo po svojom turnaji vyjadril svoj postoj k aktuálnym protestom v Hongkongu. Voľne preloženými slovami: „Osloboďte Hongkong, revolúcia našej doby!“, tak poškodil reputáciu Blizzardu natoľko, že tí ho okamžite prepustili a odstrihli všetky peňažné toky z turnajov. Tieto slová sú aj sloganom samotných protestov.

Mladík na druhej strane zavaril aj dvom moderátorom streamu, keďže firma prerušila spoluprácu aj s nimi, a to aj napriek okamžitému prerušeniu reklamnou pauzou.

Blizzard sa k situácii vyjadril, že politický názor neznevažujú, no Ng Wai Chung porušil pravidlá turnaja a preto s ho z Grandmasters vylúčili.

Nenechaj si ujsť
Blizzard aj naďalej ostáva pri počítačoch, nedávny problém pri predstavení bol veľký krok vedľa

Nepríjemná situácia samozrejme podnietila fanúšikov k horlivej diskusii na reddite, kde si aj ty môžeš sledovať podrobnejšie informácie o vývoji situácie. Fanúšikovia sympatizujúci s hráčom takisto bombardujú sociálne siete Blizzardu a rušia svoje predplatné pre ich hry.

Výkrik profesionálneho hráča Hearthsone bol referovaný na aktuálnu situáciu v Hongkongu, keďže tam už niekoľko mesiacov vyčíňajú protesty proti zainteresovaniu čínskej vlády v Hongkongu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom