Známa herná spoločnosť nedostála svojmu sľubu a  naďalej hráčov trestá  udeľovaním banov. Ako informuje TheVerge, najnovšie sa ich dočkala trojica študentov.

Zdá sa, že Blizzard sa stále nevie vymotať z nešťastnej pozície, v ktorej sa vo vzťahu k hráčom ocitol. Celé sa to začalo len pred viac ako týždňom, kedy Blizzard udelil ban Blitzchungovi, jednému z popredných svetových hráčov Hearthstone za to, že v pozápasovom rozhovore počas turnaja otvorene podporil protesty v Hong Kongu.

Reakcia hernej komunity na seba nenechala dlho čakať a mediálna kauza bola na svete. Situácia dokonca zašla tak ďaleko, že hernú spoločnosť za kroky kritizovali aj americkí senátori, medzi inými napríklad Marc Rubio, ktorý kroky Blizzardu pomerne ostro odsúdil.

Prečítaj si aj
Blizzard aj naďalej ostáva pri počítačoch, nedávny problém pri predstavení bol veľký krok vedľa

Hneď nasledujúci deň po udalosti počas menšieho univerzitného turnaja v Spojených štátoch vyjadrila trojica súťažiacich študentov podporu Hong Kongu a zároveň vyzvala na bojkot Blizzardu. Potom trio hráčov z turnaja odstúpilo a netrpezlivo očakávalo, ako Blizzard zareaguje. Spoločnosť najskôr prisľúbila, že hráči zostanú nepotrestaní, po niekoľkých dňoch však prekvapivo zmenila rétoriku a všetkým trom hráčom bol udelený 6-mesačný ban.

Blizzard sa pritom odvoláva na oficiálne pravidlá Hearthstonu a vysvetľuje, že podobné správanie je klasifikované ako „gesto, urážajúce skupinu ľudí alebo nabáda ostatných, aby konali spôsobom, ktorý je urážlivý alebo zosmiešňujúci„. Potrestaní vinníci podľa vlastných slov s banom viac menej počítali, herná komunita ale opäť vyzýva do boja a nateraz sa zdá, že #BoycottBlizzard si na sociálnych sieťach ešte chvíľu užijeme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú