Apple smartfóny sa nikdy nevyznačovali obrovskými zdrojmi energie, ktorými by prekonávali konkurenciu a doteraz si zachovávali skôr podpriemerné kapacity akumulátorov. Výnimkami nie sú ani najnovšie modely, spomedzi ktorých dostal najväčšiu batériu veľký iPhone Xs Max. Trio nových iPhonov absolvovalo v Číne certifikáciu, ktorá odhalila ich batérie, pričom na jedno nabitie vraj najdlhšie vydrží lacnejší iPhone Xr.

Kalifornský gigant ukázal svoju novú trojicu iPhonov počas predstavenia 12. septembra, kedy odhalil všetky ich nové vylepšenia, vrátane ešte lepšieho hardvéru. Inžinieri žiaľ výrazne nevylepšili to, po čom zákazníci tak dlho túžia. Väčšia kapacita batérie iPhonov tak zrejme naďalej ostane nesplneným snom, čo potvrdila aj posledná certifikácia.

Batéria iPhonu Xs stratila zopár mAh

Apple spustí predobjednávky na svoje najnovšie iPhony už o pár dní, no na svojej oficiálnej stránke stále neuvádza reálnu veľkosť ich akumulátorov. Aj keď sa spoločnosť počas ich premiéry pýšila dlhšou výdržou v porovnaní s predošlými modelmi, presné čísla o ich batériách nám doteraz chýbali.

Nenechaj si ujsť
Toto sú slovenské ceny nových iPhonov Xs Max, Xs a Xr

Prekvapivo je to dostupnejší iPhone Xr, ktorý má podľa Apple vydržať na jedno nabitie najdlhšie, aj keď najväčšiu batériu dostal iPhone Xs Max. Ide o vôbec prvý zdroj energie s takouto kapacitou v smartfóne tohto výrobcu. Certifikácia odhalila všetky batérie týchto najnovších modelov, no nie každý z nich si prilepšil. Najväčší iPhone Xs Max teda dostal 3 174 mAh akumulátor a lacnejší iPhone Xr príde s 2 942 mAh jednotkou.

V porovnaní s minuloročným iPhonom X prišiel jeho nástupca, iPhone Xs, o celých 58 mAh energie a dostal 2 658 mAh batériu. Veľkosti týchto batérií ale nereprezentujú reálnu výdrž nových iPhonov, ktoré môžu dosiahnuť slušné výsledky vďaka optimalizovanému softvéru a správe napájania hardvéru.

Za rýchle nabíjanie sa pripláca

Skutočnú výdrž odhalí až testovanie, ktoré ukáže či dokážu nové Apple smartfóny vydržať na jedno nabitie ešte dlhšie ako predošlá generácia. Pri krátkej výdrži by bol totiž používateľ nútený svoj drahý iPhone často nabíjať, čo by s pomalým adaptérom v balení nebola vôbec žiadna radosť. Spoločnosť totiž do krabice k novým iPhonom nepribalila rýchlu nabíjačku s vyšším výkonom. Tú si tak musí každý kúpiť spolu s káblom dodatočne a vôbec to nebude lacná záležitosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom