Rýchle nabíjanie je niečo, čo si majitelia Android smartfónov užívajú už niekoľko rokov. Dnes nie je problém mať 50 % batérie už do polhodiny, čo je v niektorých momentoch viac než užitočné.

Rýchle nabíjanie dnes už podporuje prakticky skoro každý smartfón s Androidom. Mať dostatok šťavy na niekoľko hodín len za pár minút je niečo, čo fanúšikovia značky Apple mohli konkurencii len závidieť. To už ďalej nemusia, nakoľko novo predstavené iPhony túto funkciu podporujú. V balení však naďalej majú klasickú nabíjačku a tú výkonnejšiu je potrebné zakúpiť za nemalú sumu.

Aj vyše 100 dolárov

Dodávané nabíjačky majú výkon len 12 W, čo hlavne v prípade väčšieho iPhonu Xs Max môže viesť k dlhej dobe nabíjania. Konkrétne sa hovorí aj o viac než dvoch hodinách, čo je v dnešnej dobe veľmi veľa. Riešením je zakúpenie výkonnejšieho adaptéra, ktorý nájdeš aj na samotných stránkach Apple. Jeho cena je však 50 dolárov a je k nemu nutné dokúpiť Apple kábel za 19 dolárov. Adaptér má výkon 30 W a za 30 minút dokáže nabiť zariadenie na 50 %.

Prečítaj si tiež
Toto sú slovenské ceny nových iPhonov Xs Max, Xs a Xr

K dispozícii je tiež až 87 W adaptér, ktorého cena je 89 dolárov a v prípade zakúpenia 2 metrového nabíjacieho kábla za 39 dolárov, sa cena za využitie rýchleho nabíjania vyšvihne nad 100 dolárov. To je za niečo, čo Android zariadenia majú už v priamo v balení veľa. V kombinácii s najdrahším modelom za 1649 € cena atakuje takmer 1800 €. A aj keď sú ľudia, čo si to môžu bez problémov dovoliť, za jeden smartfón je to jednoducho veľmi vysoká čiastka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom