banner-redmi-4a
Spoločnosť Tesla doteraz patrila k špičke vo výrobe elektrických automobilov s vysokou kvalitou a ich vlastným autonómnym riadením. Pre takto veľkého hráča sa doteraz nenašla veľká konkurencia, čo by sa s príchodom nováčika od Faraday Future mohlo zmeniť. Aspoň podľa doterajších informácií a najnovšieho videa.

Už len zopár týždňov ostáva do oficiálneho eventu, na ktorom spoločnosť Faraday Future spolu s LeEco predstavia nové elektrické auto. Oficiálny dátum bol stanovený na 3. januára a mnoho nedočkavcov sa už na túto príležitosť teší. Veď je sa aj na čo tešiť. Novinka so sebou prinesie aerodynamický dizajn, futuristické svetlomety či skvelý dojazd až 482 km na jedno nabitie. Najnovšou informáciou však je, že FF elektrické auto pri krátkom teste rozdrvilo konkurenciu v zrýchlení. Jeho zadné svetlá pred sebou videli aj také známe mená ako Ferrari či nové Bentley Bentayga, ktoré stoja státisíce eur. Nemenej zaujímavou informáciou je aj fakt, že v teste bol porazený aj Model X od Tesly, ktorý doteraz patril k absolútnej špičke pri zrýchľovaní.

faraday-future-crossover-rendering
zdroj fotografie: Gizmochina

 TIP: Nové elektrické auto od Faraday Future sa objavilo na ďalších renderoch a videách

V nasledujúcom 45-sekundovom videu môžete vidieť, že model od Tesly prejde trať za 2,9 s. Predstavte si, aké rýchle musí byť auto Faraday Future, ktoré nad Modelom X zvíťazilo a aký veľký točivý moment dosiahne. Všetko naznačuje tomu, že CES 2017 bude veľmi zaujímavou akciou, na ktorej uvidíme stovky fantastických produktov, ku ktorým dokonale zapadne aj spomínané elektrické auto od konkurencie Tesly. Ak by ste prípadne o novinku mali záujem a vlastnili zvyšných 95 000 €, môžete sa zaregistrovať na oficiálnej stránke výrobcu. V momente, keď sa spustia predobjednávky, budete informovaný medzi prvými.

TIP: Pozrite sa, ako Tesla Model S zabránila zrážke vďaka funkcii „instant speed“

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP