banner-mi-mixTesla sa sústreďuje na vývoj svojich vozidiel s autonómnymi funkciami, ktoré majú obrovský potenciál aj pri bezpečnosti vodičov. Dnes vám ukážeme video, ktoré síce nie je priamo spojené so samostatnosťou vozidla, no táto skvelá funkcia pomohla zabrániť vážnej zrážke. Majiteľ vozidla, Jason Huges, zverejnil na YouTube video, ktoré sa stalo takmer osudným. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jeden z majiteľov Modelu S vo verzii P85D zachytil s kamerou vzadu, ako sa jeho vozidlo vyhlo potencionálnej zrážke. Po tom, ako si vodič zozadu prichádzajúceho auta zrejme nevšimol, že šofér Tesly zastavil a odbáčal na parkovisko, takmer spôsobil nehodu s tragickými následkami. Nesústredený vodič hybridu Prius si príliš neskoro uvedomil, že to už zrejme neubrzdí a strhol volant smerom ku krajnici.

TIP: Jednoduchou aktualizáciou získa Tesla Model S a Model X ešte lepšie zrýchlenie

V tom čase však už bola Tesla dávno mimo nebezpečnej zóny. Zásluhy na záchrane pripisuje pán Huges extrémnemu zrýchleniu elektromotora, ktorý zabezpečí okamžitý maximálny krútiaci moment. Huges taktiež hovorí, že krátko po tom, ako video skončilo, už prekročil maximálnu povolenú rýchlosť, čo opäť dokazuje schopnosti Modelu S aj v „slabšej“ verzii P85D.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
85%
Chcem to
8%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
8%
Neznášam to
8%
O autorovi
Jakub Duchoň
Som veľkým fanúšikom smartfónov a IT technológií, mimo toho rád cestujem, čítam knihy a počúvam dobrú hudbu. Najviac zo všetkého však milujem futbal, ktorému sa venujem už 12 rokov.