Audi pripravuje ďalšie elektrické SUV. Po luxusnom e-tron a dostupnejšom Q4 e-tron príde na trh model Q6 e-tron ktorý vyplní medzeru medzi týmito dvomi vozidlami. Na jednej strane tak dostaneš luxusné a stále relatívne veľké SUV vyšperkované dizajnom e-tronu, avšak cenou už bude bližšie k elektrickej Q4. Práve táto kombinácia vyzerá na papieri veľmi sľubne a u Slovákov môže zabodovať najviac.

Ako informuje portál AutoBild.de, novinka bude postavená na prémiovej platforme PPE, ktorú zdieľa Porsche Taycan či Audi e-tron GT. Nové luxusne elektrické SUV by malo prísť na trh už budúci rok a na kanáli CarSpyMedia sa dokonca objavili prvé zábery maskovaného modelu, ktorý už automobilka testuje na verejných cestách v Nemecku.

Q6 e-tron stojí na platforme PPE, ktorá je určená pre prémiové elektromobily koncernu Volkswagen, pričom na rovnakej platforme bude stáť napríklad aj elektrické Porsche Macan.

Vďaka tomu, že dva elektromobily postavené na platforme PPE už brázdia cesty, vieme celkom presne povedať, aké parametre dostane nové luxusné elektrické SUV od Audi.

800-voltová architektúra a skvelý dojazd

Platforma PPE využíva 800 V architektúru, vďaka ktorej sa dokáže Q6 e-tron nabíjať vysokým výkonom. Ten nám v praxi ukázalo napríklad Audi e-tron GT, ktorý sa dokáže nabíjať výkonom až 270 kW.

Platforma PPE však nie je len o vysokom nabíjacom výkone, ale aj o poriadnom výkone prenášanom na cestu. Platforma MEB je totiž stavaná iba pre elektromobily s maximálnym výkonom 225 kW, teda 306 koní.

Luxusné SUV teda podľa všetkého dostane výkonnejšie elektromotory. Možno budú úplne rovnaké ako tie, ktoré má e-tron GT. V základe má toto vozidlo výkon až 350 kW (470 koní).

AutoBild.de/Youtube/Screenshot

Určite nebudú chýbať pokročilí asistenti a technológie. Novinka by tiež mohla dostať programovateľné svetlá, ktoré sme poprvýkrát videli pri menšom Q4 e-tron. Nemecká prémiová automobilka príchodom každého nového modelu predstaví aj niekoľko technických či dizajnových noviniek, sme preto zvedaví, čím nás prekvapia pri modeli Q6 e-tron.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú