Po niekoľkých mesiacoch špekulácií včera spoločnosť Microsoft konečne predstavila hernú konzolu ‚‚Project Scorpio‘‘ a oficiálne ju nazýva Xbox One X. Názov prichádza niekoľko dní po tom, čo spoločnosť zverejnila tajomné logo S s ukážkami škorpióna vo svojich videách.

Ak si sa už ani ty nevedel dočkať novinky od Microsoftu, ktorá zavíta do našich obývačiek, tak ver, že sa máš skutočne na čo tešiť. Svojím výkonom sa stáva najlepšou konzolou na trhu a konečne je k dispozícii aj natívne hranie v 4K. Ponúka grafický výkon až 6 teraflopov, čo je viac ako hlavný konkurent od Sony, PS4 Pro so 4,2 teraflopmi. Využíva pritom vlastný grafický procesor Scorpioktorý beží na takte až 1172 MHz. Nový Xbox One X bude tiež dodávaný s Ultra HD Blu-ray diskom pre 4K filmy a 1 TB úložiskom.

Rovnako Microsoft prisľúbil, že exitujúce 900p a 1080p hry budú schopné bežať v natívnom 4K rozlíšení. Jeden z prvých exkluzívnych titulov je Forza Motorsport 7, ktorú konzola zvládne v 4K rozlíšení pri fantastických 60 fps. Konzola je takisto vybavená vodným chladením, ktoré využíva technológiu z high-end grafických kariet ako je nVidia GeForce GTX 1080. Zároveň by ale malo ísť o najmenší Xbox doteraz. Dobrou správou pre majiteľov starších verzií je aj to, že všetko príslušenstvo bude plne kompatibilné s novou verziou. Xbox One X sa do predaja dostane 7. novembra, pričom v tento dátum bude dostupný celosvetovo a nie len vo vybraných krajinách.

xbox one x

zdroj fotografie: Screenshot/Youtube

Americký gigant si pre novú konzolu pripravil 22 exkluzivít pri spustení predaja, pričom je medzi nimi napríklad Crackdown 3, Forza Motorsport 7 či Sea of Thieves. Koľko teda vášniví hráči za túto mašinu zaplatia? Microsoft zverejnil ceny v niekoľkých menách, pričom nachádza sa medzi nimi aj suma 499 €, ktorú za konzolu zaplatíme my.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP