Po niekoľkých mesiacoch špekulácií včera spoločnosť Microsoft konečne predstavila hernú konzolu ‚‚Project Scorpio‘‘ a oficiálne ju nazýva Xbox One X. Názov prichádza niekoľko dní po tom, čo spoločnosť zverejnila tajomné logo S s ukážkami škorpióna vo svojich videách.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak si sa už ani ty nevedel dočkať novinky od Microsoftu, ktorá zavíta do našich obývačiek, tak ver, že sa máš skutočne na čo tešiť. Svojím výkonom sa stáva najlepšou konzolou na trhu a konečne je k dispozícii aj natívne hranie v 4K. Ponúka grafický výkon až 6 teraflopov, čo je viac ako hlavný konkurent od Sony, PS4 Pro so 4,2 teraflopmi. Využíva pritom vlastný grafický procesor Scorpioktorý beží na takte až 1172 MHz. Nový Xbox One X bude tiež dodávaný s Ultra HD Blu-ray diskom pre 4K filmy a 1 TB úložiskom.

Rovnako Microsoft prisľúbil, že exitujúce 900p a 1080p hry budú schopné bežať v natívnom 4K rozlíšení. Jeden z prvých exkluzívnych titulov je Forza Motorsport 7, ktorú konzola zvládne v 4K rozlíšení pri fantastických 60 fps. Konzola je takisto vybavená vodným chladením, ktoré využíva technológiu z high-end grafických kariet ako je nVidia GeForce GTX 1080. Zároveň by ale malo ísť o najmenší Xbox doteraz. Dobrou správou pre majiteľov starších verzií je aj to, že všetko príslušenstvo bude plne kompatibilné s novou verziou. Xbox One X sa do predaja dostane 7. novembra, pričom v tento dátum bude dostupný celosvetovo a nie len vo vybraných krajinách.

xbox one x

zdroj fotografie: Screenshot/Youtube

Americký gigant si pre novú konzolu pripravil 22 exkluzivít pri spustení predaja, pričom je medzi nimi napríklad Crackdown 3, Forza Motorsport 7 či Sea of Thieves. Koľko teda vášniví hráči za túto mašinu zaplatia? Microsoft zverejnil ceny v niekoľkých menách, pričom nachádza sa medzi nimi aj suma 499 €, ktorú za konzolu zaplatíme my.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
57%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou