O novom pokračovaní série Assasin´s Creed sa hovorilo už dlhšiu dobu, no až teraz vývojárske štúdio Ubisoft odhalilo prvé detaily. Na sociálnej sieti Twitter sa totiž objavilo krátke video obsahujúce scénu, pri ktorej bojovník Sparty skopáva svojho nepriateľa z útesu. Táto niekoľko sekundová ukážka stačila na to, aby si hráči spojili súvislosti, a síce, že sa nový Assasin´s Creed: Odyssey bude odohrávať v starom Grécku.

Od vydania prvého dielu Assasin´s Creed ubehlo už 9 rokov. Hráči sa počas toho času v pokračovaniach tejto série ocitali v rôznych obdobiach minulosti. Návrat do histórie neobíde ani nasledujúci titul Assasin´s Creed: Odyssey, ktorý sa bude podľa všetkého odohrávať v starovekom Grécku. Tomu totiž nasvedčuje aj najnovšie krátke video priamo od štúdia Ubisoft.

Asasíni tentokrát zavítajú do Grécka

Legendárny film o bojovných Sparťanoch v podaní Zacka Snydera pozná celý svet. Snímka „300“ sa stala nezabudnuteľným vyobrazením o živote a najmä bojovnosti vojakov gréckej Sparty, ktorí si svojou odvahou podmanili nepriateľov. Nikomu však netreba pripomínať ani známu scénu, pri ktorej kráľ Leonidas kopol do hlbokej jamy posla z Perzie.

Nenechaj si ujsť
Návod: Takto môžeš hrať hry zo Steamu, PS4 či Xboxu na svojom smartfóne

Práve túto scénu z filmu teraz zobrazuje v mierne odlišnom podaní aj nové video Ubisoftu. O tom, že sa dej tohto nového pokračovania presunie do starého Grécka svedčí aj korintská helma v logu hry, ktorú v tom období nosili grécki vojaci. Štúdio tak potvrdilo dohady, ktoré medzi fanúšikmi hry kolovali celé mesiace. Zatiaľ však o novom Assasin´s Creed: Odyssey nie je viac informácií, no tie sa dozvieme už počas veľkej konferencie E3, ktorá sa bude konať 11. júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom