Spoločnosť Valve len pred pár dňami uviedla do Obchodu Play novú aplikáciu Steam Link, ktorá ti umožňuje hrať akúkoľvek hru zo Steamu na tvojom zariadení s Androidom. S malými úpravami sa tiež dajú hrať aj hry z PS4 či Xboxu.

Zatiaľ je aplikácia stále vo vývoji, čo značí aj jej označenie Beta. Jej fungovanie je však viac menej dobré a so žiadnymi problémami som sa počas používania nestretol. Požiadavky sú aspoň 31 MB voľného miesta v smartfóne a Android 5.0+. Pre počítač sa odporúča pripojenie pomocou Ethernetového kábla. V prípade stremovania hry do smartfónu sa najlepší výsledok dosiahne pomocou 5 GHz Wi-Fi.

Podrobný návod ako na to v galérii

Aplikácia v podstate slúži na to, že obsah tvojho PC je kompletne streamovaný do smartfónu. Okrem hrania hier tiež dokáže zobraziť aj prostredie počítača a smartfón tak môže slúžiť na vzdialené ovládanie pracovnej plochy. Spárovanie je veľmi jednoduché a v galérii nižšie nájdeš celý postup krok po kroku.

Nakoľko je možné smartfón využívať aj na vzdialené ovládanie počítača, je možné takto hrať v podstate akúkoľvek hru či už z PS4 alebo Xboxu. Obidve konzoly totiž podporujú hranie hier prostredníctvom počítača. Podrobný návod pre PS4 je dostupný na oficiálnej stránke. V prípade konzoly Xbox je pripojenie ešte jednoduchšie, nakoľko systém Windows 10 túto možnosť podporuje už v základe. Ako na to nájdeš tu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú