Smartfóny sú skvelým prínosom tejto doby, keďže nám uľahčujú vykonávanie mnohých činností. Avšak užitočné sú iba vtedy, pokiaľ sú v správnych rukách.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Smartfóny začína postupne používať čoraz viac detí v čoraz nižšom veku. Tým ale vznikol veľký a často diskutovaný problém – závislosť. Spoločnosť Apple si ho všimla a sľúbila, že ešte tento rok príde s riešením.

iPhonom pribudnú vylepšenia

„Hlboko premýšľame nad tým, ako sú naše produkty používané a aký majú vplyv na používateľov a ľudí okolo nich. Túto zodpovednosť berieme veľmi vážne a sme zaviazaní napĺňať a presahovať očakávania našich zákazníkov, obzvlášť keď ide o ochranu detí,“ uviedol hovorca Apple pre Bloomberg.

smartfóny

Nenechaj si ujsť
Francúzsko ide príkladom pre celý svet. Zakázalo používanie smartfónov v školách

Apple zároveň pripomenul, že iOS v súčasnosti ponúka možnosť rodičovskej kontroly. Používatelia teda deťom môžu regulovať obsah, akým sú napríklad webové stránky, aplikácie, pesničky a iné. Tento rok však rodičovskú kontrolu plánuje ešte viac vylepšiť, aby obmedzil rozvoj závislosti na smartfónoch. Myslíš si, že sa mu to podarí?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.