Napriek viacerým vylepšeniam nových iPhonov nie je ich odbyt taký ako by predstavitelia spoločnosti očakávali. Apple preto pristupuje k znižovaniu výroby, a to pre všetky tri novopredstavené zariadenia.

Spočiatku sa hovorilo o tom, že zníženie produkcie postihne len iPhone XR, ktorý sa nepredáva tak dobre ako hovorili prvé predikcie. No podľa najnovších správ postihne znižovanie aj iPhone XS a XS Max, aj keď v oveľa menšej miere. Novinky tak u zákazníkov zrejme nezaujali natoľko, aby kvôli nim vymenili svoje stávajúce zariadenia.

Presné čísla sa už nedozvieme

S týmto problémom sa znovu dostávame k otázke rýchlosti vydávania nových vlajkových lodí. Za jeden rok sa toho totiž veľmi nemení a bežní používatelia, ktorí vlastnia terajšie vlajkové lode, tak môžu byť spokojní aj niekoľko rokov. Rovnaká situácia je pritom u viacerých výrobcov a nielen v prípade spoločnosti Apple. Tu však nehrá do karát aj jej politika, s ktorou udržuje aktualizované aj niekoľkoročné zariadenia. Reálny dôvod ne prechod k novým iPhonom majú vlastníci Androidu, prípadne tí, ktorí vlastnia iPhone 7 a starší.

Ďalšou veľmi atraktívnou možnosťou je kúpa iPhonu X, ktorý bol predstavený len v minulom roku a je vo veľkej miere podobným zariadením ako terajší iPhone XS. Aj keď spoločnosť Apple už oficiálne stopla jeho predaj, na skladoch sa stále nachádza dostatok kusov, ktoré sú prípadným záujemcom stále k dispozícii. Potenciál nových iPhonov tak nie je príliš veľký a vzhľadom aj k pomerne vysokým cenám sa k ich kúpe prikláňa čoraz menej zákazníkov.

Prečítaj si tiež
Recenzia | iPhone Xs Max: Okázalý smartfón, ktorý posúva hranice cenových rekordov. Jeho kúpu však neľutujem

Je tu však predpoklad, že predajnosť zvýšia blížiace sa vianočné sviatky a novoročné výpredaje, čo sú najviac obľúbené obdobia ku kúpe akejkoľvek elektroniky. Otázne je, či spoločnosť Apple vôbec reálne pristúpi k zníženiu produkcie, alebo ide len o falošnú správu, ktorá by mala podporiť predajnosť. Niektorí pritom majú ešte horšie predpovede a spomínajú pritom príchod ďalšej finančnej krízy. Pravda zrejme bude niekde v strede, no tú skutočnú sa zrejme už nedozvieme a to ani zo štvrťročných správ, nakoľko spoločnosť bude zverejňovať už len všeobecné finančné reporty.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom