Prehľad
Mobilná sieť

2G (GSM): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G (HSDPA): 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 MHz
4G (LTE): pásmo 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 13(700), 14(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 25(1900), 26(850), 28(700), 29(700), 30(2300), 32(1500), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 46, 66 (1700/2100)

Rozmery a hmotnosť

157,5 x 77,4 x 7,7 mm, 208 gramov

Displej

6,5" Super Retina OLED panel, rozlíšenie 1242 x 2688 pixelov, pomer strán 19.5:9, pomer k telu smartfónu 84.4%, hustota pixelov 458 ppi, štandard Dolby Vision/HDR10, režim True Tone, 3D Touch, 120 Hz dotyková vrstva

Čipset

CPU: Apple A12 Bionic (7 nm)
6-jadier (2x Vortex + 4x Tempest)
GPU: 4-jadrové Apple GPU

RAM

4 GB

Operačný systém

iOS 12

Pamäť

64/256/512 GB

Fotoaparát

Duálny hlavný fotoaparát:
širokouhlý objektív s rozlíšením 12 MPx, clona f/1.8, veľkosť snímača 1/2.55", veľkosť pixelov 1.4µm, PDAF, optická stabilizácia obrazu
teleskopický objektív s rozlíšením 12 MPx, clona f/2.4, veľkosť snímača 1/3.4", veľkosť pixelov 1.0µm, PDAF, optická stabilizácia obrazu, 2-násobný optický zoom
prisvetľovacia Quad-LED dióda
Video: 4K pri 60/30/24 fps, FullHD pri 60/30 fps, HD pri 30 fps, HDR pri FullHD s 30 fps, nahrávanie stereo zvuku

Predný fotoaparát:
7 MPx rozlíšenie, clona f/2.2
Video: FullHD pri 60 fps

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi hotspot, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS

Batéria

3 174 mAh s podporou rýchleho a bezdrôtového nabíjania

Ostatné

Face ID, DualSIM (nanoSIM+eSIM), akcelerometer, gyroskop, proximity senzor, barometer, kompas, OTG, certifikácia IP68, stereo reproduktory

Plusy

+ displej
+ Výkon
+ Stereo reproduktory
+ Face ID
+ Výdrž batérie
+ Fotoaparát

Mínusy

- Cena
- Chýbajúca rýchla nabíjačka a redukcia na 3,5 mm jack v balení
- Pomalé nabíjanie
- Výrez displeja

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
10
7.6
Displej
9.5
7.8
Výkon
10
8.4
Operačný systém
9.0
7.8
Fotoaparát
9.0
7.9
Výdrž batérie
8.5
7.6
Zhodnotenie

Apple do svojho najväčšieho smartfónu doteraz vložil špičkovú výbavu, ktorá rozhodne patrí k najlepším a poteší aj tých najnáročnejších používateľov. Absolútne bezkonkurenčný výkon, výborný displej, skvelý fotoaparát a ďalšie vlastnosti prinesú perfektný používateľský zážitok. Za všetky vylepšenia si však výrobca vypýta poriadne mastnú sumu, ktorá môže zaskočiť viacerých zákazníkov. iPhone XS Max tak rozhodne nie je pre každého, no aj keď je len nie príliš výrazným vývojovým stupňom medzi Apple smartfónmi, dokazuje, že vie, čo náročný používateľ potrebuje.

9.3
Hodnotenie redakcie
7.9
Užívateľské hodnotenie
35 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Kritizovaný, ale aj vychvaľovaný gigant priamo z Kalifornie v minulom roku zmenil históriu, keď predstavil svoj prvý bezrámikový smartfón, ktorý oslavoval 10. výročie predstavenia prvého iPhonu. Od zrodu tohto významného modelu už uplynul celý rok, počas ktorého spoločnosť nezaháľala a zapracovala na jeho ďalšom pokolení. Na pohľad rovnakým klonom „desiatky“ je nový iPhone Xs, ktorý však dostal aj väčšieho dvojníka s prívlastkom „Max“.

Tento okázalý smartfón prišiel na scénu, aby ukojil požiadavky fanúšikov značky, ktorí túžili po naozaj veľkej obrazovke a poriadnom kuse techniky. Pre niektorých zbytočne predražené zariadenie, je pre iných „svätý grál“ s tými najlepšími vlastnosťami, aké kedy Apple do smartfónu vložil. iPhone Xs Max je zaujímavým počinom, ktorým chce Apple dokázať nadradenosť nad konkurenciou. Teraz zavítal aj k nám a my sme ho poriadne otestovali. Ak teda zvažuješ kúpu tohto drahého obra s logom odhryznutého jabĺčka, rozhodne nevynechaj nasledujúce riadky, ktoré ti o ňom prezradia všetky detaily.

Za veľa peňazí len potrebný základ

V tejto časti recenzie u nás zväčša čitateľ nachádza zoznam obsahu balenia, ktoré sa u mnohých smartfónov výrazne nelíši. Apple je však iný, a to doslovne. Tam, kde čínski výrobcovia pribalia aj silikónový či plastový ochranný kryt pre svoj nový smartfón a v mieste pre adaptér sa nachádza výkonná nabíjačka, neurobila spoločnosť z Cupertina ani tento rok žiadne prekvapivé zmeny.

Potrebný obsah balenia tak tvoria už známe slúchadlá EarPods, nejaká tá dokumentácia (spolu s nálepkami), spinka pre otvorenie šachty s nanoSIM kartou, nabíjací kábel s Lightning konektorom a nabíjací adaptér. Ďalším nevítaným rozhodnutím výrobcu je absencia redukcie z Lightning portu na 3,5 mm audio jack, ktorú by som v balení hľadal len márne. Aj keď sa ceny posledných iPhonov opäť zvýšili, Apple si pre zákazníka pripravil len úplný základ. Nuž, snáď sa sny fanúšikov spoločnosti naplnia o rok.

Známy elegantný dizajn vo veľkom prevedení

Je to najkrajší iPhone, aký sme kedy vyrobili.“ Práve tieto slová adresoval Philip Schiller, vice-prezident marketingového oddelenia v Apple, na adresu dizajnu nových smartfónov spoločnosti. Estetickú stránku si však tohtoročný iPhone Xs Max prevzal od svojho predchodcu, iPhonu X. Nový model zdedil povedomý vzhľad z minulého roka, no pretavil ho do väčších rozmerov. Je teda tento model skutočne najkrajší iPhone od Apple, ktorý minulý rok ukázal dizajnovo totožný kúsok?

Priniesť vydarený vizuál vo zväčšenom prevedení bol zo strany Apple zaujímavý ťah, ktorý poteší najmä milovníkov veľkých obrazoviek. Uhladený a luxusom dýchajúci dizajn dostatočne reprezentuje prémiové vlastnosti iPhonu Xs Max. Tu sa však takmer nič v porovnaní s menším iPhonom Xs a iPhonom X nemení. Rovnaká chirurgická oceľ po bokoch smartfónu, rovnaké sklo zadnej steny či podhľad na prednú stranu utvrdia majiteľa staršej „desiatky“, že dizajn nie je dôvod, prečo by mal svoj model vymeniť za tento novší kúsok.

Až na nesymetrickú podobu mriežok po bokoch Lightning portu a viaceré predely pre antény sa toho veľa nezmenilo. Oh, pravdaže, rozmery obrazovky poriadne narástli, a to až na celkových 6,5“. Pozoruhodný displej už na pohľad nie je priateľský pri ovládaní jednou rukou, čo je takmer nemožné. Jednoducho povedané, iPhone Xs Max nie je nič pre tých, ktorí nemajú radi veľké „lopaty“. Hmotnosť 208 gramov pri rozmeroch 157,5 x 77,4 x 7,7 mm je naozaj cítiť a ak k tomu pridám ešte ochranný kryt, tak sa z iPhonu Xs Max stáva poriadne „obézny“ model, ktorý je potrebné ovládať oboma rukami.

Ako mnohí čakali, Apple zanevrel na 3,5 mm audio jack aj tentokrát a jeho miesto sa z konštrukcie vytratilo. S týmto faktom sa musia zákazníci zmieriť, pretože budúcnosť im ho s najväčšou pravdepodobnosťou už nevráti. Možno doterajšie riadky zneli ako spŕška kritiky na veľkosť, hmotnosť a rovnaký dizajn, no vedz, že výrobca má predsa len v niečom pravdu. iPhone Xs Max je skutočne najkrajším a zároveň najväčším smartfónom, aký kedy vyrobil, čo každý pocíti hmatovými, ale aj vizuálnymi zmyslami. Prémiový dizajn a konštrukciu som si pri jeho používaní vychutnal, aj keď to nešlo kvôli rozmerom vždy tak ako by som si predstavoval.

Keď sa displej podarí

Apple minulý rok zmenil taktiku a miesto zaužívaného LCD displeja využil inovatívnejší OLED panel, ktorý ponúka hneď niekoľko pozitív. Nielenže je energeticky úspornejší, dokáže ponúknuť aj lepšie farebné podanie, kontrast, jas a vďaka HDR technológii zobrazí video obsah v tej najvyššej kvalite. Do nového iPhonu Xs Max sa dostal OLED panel, ktorého uhlopriečka sa zväčšila na masívnych 6,5“ a rozlíšenie sa zvýšilo na 1242 x 2688 pixelov.

Pri pomere strán 19,5:9 a hustote pixelov 459 ppi dokáže najväčší iPhone ukázať očiam používateľa perfektný obraz, za ktorý si zobrazovací panel vyslúžil od spoločnosti DisplayMate prestížny titul „najlepšieho displeja“ a ten si rozhodne zaslúži. Kvality veľkého OLED panela sú nepopierateľné a všetko ešte zdokonaľuje technológia True Tone, ktorá prispôsobí farby okolitému prostrediu.

Všetky chvály na obrazovku som si overil aj počas môjho testovania, kedy som prednej stene iPhonu Xs Max nevyčítal slabý jas, jeho pomalú reguláciu či absenciu nočného režimu s filtráciou modrého svetla.

To všetko totiž v nastaveniach displeja nájdeme a bohužiaľ aj so širokým výrezom, ktorý z jeho vrchu ukrajuje podstatnú časť. Pri hraní hier a pozeraní filmov som tak prichádzal o časť obrazu, ktorý by bol bez tejto „notchnej mory“ viditeľný. To mu mnohí používatelia rozhodne neodpustia.

Beštia s bezkonkurenčným výkonom

Technologický vývoj sa nezastavil ani v smartfónovom priemysle, kde sme sa v poslednom štvrťroku stretli s prvými procesormi vyrobenými inovatívnym 7 nm procesom. Prvý takýto kremík ohlásil na sklonku leta Huawei, ktorý v tej dobe Kirin 980 pripravoval na využitie vo svojich vlajkových lodiach. Skutočne prvým výrobcom, ktorý ukázal smartfón s takto vyrábaným čipom, bol však Apple. Ten novému iPhonu Xs Max doprial obrovský výkon driemajúci v procesore A12 Bionic. Tento 6-jadrový komponent sa spolu so 4 GB pamäťou RAM stará o všetky výpočty, pričom aj tie najnáročnejšie zvláda bez toho, aby sa priveľmi „zapotil“.

Renderovanie fotografií a úprava videí boli pre hardvér iPhonu Xs Max ozajstnou hračkou. Koniec koncov, v každom rýchlostnom teste vidieť ako rýchlo dokážu Apple smartfóny tento obsah spracovať a posledný model nie je výnimkou. Každá aplikácia a každá hra bola otvorená behom chvíle a všetko bežalo podľa mojich náročných predstáv. Výkon, ktorým táto novinka oplýva, je aktuálne najväčší, aký v smartfónoch nájdeme. Dokonalosť tejto časti výbavy vyšperkoval výrobca aj vlastným grafickým čipom Apple GPU, ktorý nemá absolútne žiaden problém ani s najnáročnejšími hrami. Tie pobežia na najvyšších nastaveniach a ruky používateľa nepocítia žiadne výrazné prehrievanie zadnej steny.

Hraním, pozeraním videí, fotografovaním a mnohými ďalšími úkonmi som strávil celé hodiny a neustále ma neprestával výkon tohto „obra“ udivovať. Mal som v rukách už nejednu vlajkovú loď aj zo sveta Androidu, no tu je pocit z používania a masívneho výkonu na novej úrovni. S pokojným svedomím tak môžem prehlásiť, že iPhone Xs Max je ten najvýkonnejší smartfón, ktorý sa budú ostatné modely snažiť ešte dlho dobiehať. Nie, nezastávam sa Apple, no čísla jednoducho nepustia a moje slová potvrdzujú aj výsledky benchmarkových testov, kde patrí najväčší iPhone v histórii na špičku rebríčka.

Navyše si môže majetnejší zákazník dopriať aj dostatok miesta. Interné úložisko s kapacitou 512 GB však vyjde poriadne, poriadne draho. Pri mojom testovaní som si však bohato vystačil aj s 256 GB ROM a nenáročnejším postačí aj 64 GB variant. Najvyššia verzia smartfónu je tak skutočne len pre tých, ktorí plánujú veľkú investíciu do budúcnosti a využívať iPhone Xs Max naplno aj o 5 rokov.

Výborný systém s ešte lepšími funkciami

Najnovší operačný systém, iOS 12, ohlásil Apple ešte v júni tohto roka. Svoju premiéru mal krátko po predstavení nových iPhonov, ktoré však už prišli s touto predinštalovanou verziou na trh. V prvom rade treba poznamenať, že hlavným cieľom nebolo zásadne upraviť podobu systému, ale jeho možnosti a funkcie, ktoré sú teraz ešte lepšie. Vylepšení je naozaj mnoho, a tak spomeniem len zopár z tých najdôležitejších. Otravné notifikácie Apple po novom roztriedil do skupín a vláken, ktoré každému poskytujú skvelý prehľad o všetkých upozorneniach bez toho, aby boli neprehľadne rozhádzané.

Dostupná je aj funkcia „Nerušiť“, s ktorou si môže používateľ vybrať, kedy ho nemajú notifikácie počas dňa otravovať. Pre uľahčenie používania sa v systéme iOS 12 ocitli aj „Skratky Siri“, ktoré poskytujú jednoduchší spôsob pristupovania k vybraným funkciám. Tie si môže každý naprogramovať aj sám a vytvoriť si tak jedinečné možnosti ovládania smartfónu. Stále je však dostupná galéria, ktorá obsahuje dostatok predpripravených skratiek pre všetkých používateľov.

Ďalšia významná funkcia v novom systéme chce dozerať na digitálne zdravie a monitoruje čas strávený používaním jednotlivých aplikácií. Vyhodnotenie pritom neustále aktualizuje, aby mohol každý uvážiť či to s pozeraním do obrazovky iPhonu už nepreháňa. Analýza je pritom rozdelená do niekoľkých hlavných kategórií. Tento nástroj je tak skutočne užitočným prostriedkom, ktorý dokáže ovplyvniť dobu používania iPhonu, no iba ak sa o to snaží samotný používateľ. Rovnako ako mňa, môže „Čas pred obrazovkou“ prekvapiť každého, kto si doteraz neuvedomil, že pred svojim smartfónom strávi príliš veľa času.

Apple do svojho iOS 12 vložil omnoho viac vylepšení, medzi ktoré patria ešte lepšie animoji, vylepšená rozšírená realita, nová možnosť videohovorov cez FaceTime s až 32 ľuďmi súčasne, alebo tiež lepšie hľadanie fotiek, ich vytváranie, ale aj väčšia ochrana súkromia, ktorá dbá na bezpečnosť pri používaní iPhonu. Noviniek je teda skutočne veľa a ďalším z nich sme sa pred časom venovali aj v samostatnom článku, ktorý nájdeš na tomto odkaze.

Výborné vlastnosti systému iOS tak Apple dokázal ešte viac zdokonaliť a vo výsledku vylepšil používateľský zážitok, ktorý by sme u konkurencie nenašli. Tento základ iPhonov a iPadov je totiž optimalizovaný len pre nich, čo dáva spoločnosť pocítiť na jeho plynulosti a rýchlosti aktualizácií.

Nový update sa na iPhone Xs Max dostane už behom chvíle, čo som si mohol naposledy overiť pri vydaní verzie iOS 12.1, ktorá dorazila len zhruba 2 hodiny po jej oficiálnom ohlásení. Prvotný iOS 12 trápilo niekoľko nedokonalostí, no postupnými aktualizáciami sa spoločnosti podarilo opraviť aj problém s nabíjaním, kedy iPhone Xs a Xs Max nesprávne reagovali na pripojený adaptér a agresívne upravovali selfie fotografie. Pri mojom používaní som sa stretol s prvým problémom len jediný raz, kedy som musel pripojiť Lightning konektor 2-krát za sebou, aby nabíjanie fungovalo správne. Update na iOS 12.0.1 však všetko vyriešil a dobíjanie energie už prebieha bez akýchkoľvek neočakávaných javov.

Skoro najlepší fotoaparát

Povesť dvojice fotoaparátov posledných Apple smartfónov ocenili aj mnohé testy, ktoré preukázali ich skvelé schopnosti. Po minulom roku inžinieri na tejto výbave zapracovali ešte viac, aby dosiahli čo najlepšie výsledky a musím priznať, že sa im to skutočne podarilo. Sčasti za to môže aj nová funkcia „Dynamické HDR“, ktorá spojí viacero záberov s rôznymi expozíciami do jedného, čím zvýši celkovú kvalitu fotografie.

Keď už iPhone Xs Max neprekonal stále aktuálneho kráľa DxOMark, aspoň sa umiestnil hneď za ním a v oficiálnom teste DxOMark získal hodnotenie 105 bodov, čo je len o 4 body menej než P20 Pro. Ako však dobre vieme, každému používateľovi vyhovuje vždy niečo iné.

Originál vs.  „Bokeh“ efekt

[twenty20 img1=“145611″ img2=“145620″ offset=“0.5″]

Originál vs. 2-násobný zoom

[twenty20 img1=“145612″ img2=“145613″ offset=“0.5″]

Všetky fotografie v plnom rozlíšení nájdeš na tomto odkaze.

Pri fotografovaní s najnovším iPhonom som nemal pocit ako by mu niečo chýbalo, alebo že je rozdiel 4 bodov v testoch tak zásadný. Jeho hlavný duálny fotoaparát zhotovuje perfektné zábery s realistickými farbami bez zbytočného presýtenia a so skvelou ostrosťou. Isteže, mnohí by mohli namietať, že s najlepšími výsledkami prišiel Google Pixel 3. Dnešné vlajkové lode však dokážu kvalitou svojich fotoaparátov nahradiť na cestách aj klasické fotoaparáty a svojimi snímkami neustále dokazujú, že na vytvorenie perfektných fotiek postačí aj objektív v smartfóne.

iPhone Xs Max nie je výnimkou, o čom ma presviedčal počas celého testovania, a to v každom smere. Či už išlo len o jednoduché fotografie, alebo o portrétové zábery s rozmazaným pozadím. Tu by sa ale zišlo zopár vylepšení, ktoré by lepšie rozoznávali okraje foteného objektu. Trocha kritiky pridám aj na možnosti aplikácie fotoaparátu, ktorá neponúka nič špeciálne ako konkurencia. Márne by som tak hľadal nočný režim či umelú inteligenciu, ktorá by rozoznávala scény.

Rovnako ale môžem jeho kvality vychváliť pri natáčaní videí, kde ako jeden z mála zvláda nahrávať aj vysokokvalitné 4K video až pri 60 snímkach za sekundu. Výborne mu to ide aj pri klasickom FullHD videu s rovnakým fps. Počas dňa sú zábery naozaj kvalitné, no v noci sa vo videách objavuje mierny šum. Fotoaparáty ešte Apple navyše obohatil o optickú stabilizáciu, ktorá je súčasťou oboch objektívov hlavného duálneho fotoaparátu. Na roztrasený obraz som tak mohol zabudnúť.

 

Skvelú robotu odvádza aj zaostrovanie na blízke objekty, ktoré je takmer okamžité a pri natáčaní aj obyčajných scén nedochádza k preostrovaniu obrazu. S trochou snahy, prípadne nejakým gimbalom a špeciálnou aplikáciou je s iPhonom Xs Max možné natáčať videá, ktorých kvalita prekvapí aj profesionálov. Budúci zákazníci, ktorí sa chystajú si tento kúsok zabezpečiť, nemusia pochybovať ani o kvalitách predného 7 MPx selfie fotoaparátu. Problém s agresívnou úpravou pleti už Apple napravil a zábery sú tak teraz o čosi prirodzenejšie.

Vydrží veľa

Smartfóny z dielne Apple sa nikdy nepýšili veľkými kapacitami akumulátorov, ktoré by im zaistili dlhú výdrž na jedno nabitie. V skutočnosti patria ich batérie len k šedému podpriemeru, no to tento rok zmenil iPhone Xs Max. Jeho 3 174 mAh zdroj energie je najväčší, aký Apple do svojho smartfónu kedy vložil, no napriek tomu patrí v porovnaní s ostatnými len k slabému „odvaru“. Veď tie najlepšie vlajkové lode s Androidom majú neraz aj viac ako 4 000 mAh batériu. Ani skromnejšia kapacita však iPhonu Xs Max nebráni, aby vydržal na jedno nabitie poriadne dlho. Výborná softvérová optimalizácia a ďalšie kroky výrobcu sa postarali o skutočne prekvapivú výdrž, ktorá má príjemne potešila.

Pokiaľ som smartfón odpojil od nabíjačky po plnom nabití, s jeho batériou som dokázal fungovať aj viac ako 1 celý náročný deň, ktorý zahŕňal nielen sociálne siete, ale tiež hranie a počúvanie hudby, a to všetko zväčša pri zapnutých mobilných dátach. Pri nenáročnejšom používaní som iPhone Xs Max nemusel nabíjať zhruba 2 dni. Pokiaľ je už reč o nabíjaní, tu musím vyniesť jednoznačný rozsudok, o ktorom majitelia týchto smartfónov už dávno vedia.

Doba nabíjania tohto veľkého iPhonu bola jednoducho extrémne dlhá. S pomalou nabíjačkou trvalo dopĺňanie energie celú „večnosť“ a len na dobitie z 15 % na 90 % som čakal neuveriteľných 140 minút. Zvyšných 10 % zabralo nabíjačke ešte ďalších 44 minút. V dnešnej dobe, kedy sú výkonné adaptéry súčasťou balenia Androidov, je rozhodnutie Applu absolútne nezmyselné.

Pokiaľ by niekto predsa len chce využiť možnosť rýchleho nabíjania s originálnym príslušenstvom aj u veľkého iPhonu Xs Max, bude potrebovať pekných pár desiatok eur. Chýbajúca rýchla nabíjačka v balení je tak veľkým mínusom, za ktorý si už výrobca stihol vypočuť veľa kritiky. Svoje rozhodnutie snáď zmení už v budúcom roku. Stále však existuje alternatíva v podobe iných adaptérov, ktoré zvládnu batériu dobiť omnoho, omnoho rýchlejšie. Apple, pouč sa už, prosím!

Perfektný pár stereoreproduktorov

V mnohých mojich recenziách som zvykol detailnejšie rozoberať aj multimediálnu výbavu testovaných smartfónov, no v tomto prípade som sa rozhodol túto stať upriamiť na jednu z najlepších vlastností iPhonu Xs Max, a tou je vynikajúca dvojica stereo reproduktorov.

Klasickú aplikáciu Fotky, Hudba či Videá už poznáme, no zvuk, ktorý vychádza z nového páru reproduktorov tohto modelu je niečo, s čím sme u doterajších modelov spoločnosti nestretli. Počúvanie audia tak Apple povýšil s touto výbavou na poriadne vysoký level. Zvuk je bohatý na hlboké tóny, ale aj výšky a jeho kvalita sa výrazne neskresľuje ani pri maximálnej hlasitosti, kedy hrajú reproduktory naozaj hlasno.

Žiaľ, už tretí krát sa Apple rozhodol vyhodiť z konštrukcie nových iPhonov 3,5 mm jack. Aj pri počúvaní hudby cez káblové slúchadlá, ktoré je mimochodom taktiež skvelé, som tak potreboval redukciu z Lightning na 3,5 mm jack, ktorá ale nie je súčasťou balenia a stojí dodatočných 10 €. Bolo však skutočne nutné Apple, aby si pripravil zákazníka aj o tak bežný doplnok?!

To najlepšie od Apple, za najvyššiu cenu doteraz

Stále sa rozvíjajúci segment smartfónov privítal v septembri najdrahšie vlajkové lode, aké sme kedy videli. Ako inak, pochádzajú z dielne Apple, ktorý ku „dostupnejšiemu“ iPhonu Xr a novému iPhonu Xs pridal aj veľký iPhone Xs Max. Práve tento kúsok mi spríjemňoval niekoľko dní testovania, kedy ma utvrdil v tom, že je jeden z najlepších. Výrobca tak stavil na istotu z minulého roka, ktorú však dotiahol do ešte lepšieho konca.

Počas používania som si užil ten najvyšší výkon, aký dnes v smartfónoch nájdeme, ale aj ten najlepší displej a ďalšie prvky výbavy, ktorá je skutočne hodná prémiovej kategórie týchto zariadení. Minúť viac ako 1 200 € za takéto zariadenie v základnej verzii rozhodne nie je jednoduché rozhodnutie, no ak tak niekto urobí, myslím, že nebude ľutovať. Ani tak drahý model ale nie je bez chyby a tie sa niekedy len ťažko prehliadajú. Našťastie je tých pozitív viac než negatív. Pokiaľ si niekto iPhone Xs Max kúpi, môže rátať s tým, že vo svojich rukách bude držať jeden z najlepších, ale žiaľ aj najdrahších smartfónov dneška.

Ak nechceš zažiť veľký prievan v peňaženke, je tu aj Android konkurencia, ktorá ponúka o čosi lacnejšie vlajkové lode s nadštandardnými vlastnosťami. Rozhodnutie je tak stále len a len na zákazníkovi. To, či si už zvoliť z novej dvojice iPhonov menší model Xs, alebo väčší Xs Max, je potom len otázkou pohodlia pri používaní. Pre väčšie ruky je ale rozhodne lepší veľký displej, ktorý ponúka práve mnou testovaný iPhone Xs Max.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú