Keď bol prvýkrát ukázaný iPhone XR, tak mnoho používateľov a aj analytikov hovorilo o tom, že pôjde o predajný trhák a má predpoklady k tomu, aby dokonca zatienil drahších súrodencov rady XS.

No po prvom víkende to vyzerá tak, že všetky tieto dohady boli mierne nadhodnotené a reálna predajnosť o čosi zaostala za očakávaniami. Počas prvého víkendu sa predalo 9 miliónov kusov, čo je vysoké číslo, no predpoklady predsa len hovorili o 10 miliónoch.

Tradične silný záver roka

Z dôvodu menšej predajnosti sa očakáva, že pokles ovplyvní aj celkové dodávky za posledný štvrťrok a taktiež aj spomalenie výroby. Produkcia by sa mala znížiť až o 3 milióny kusov, pričom produkcia iPhonu XR bude znížená o 2 milióny a iPhonu XS a XS Max o 1 milión. Zníženie výroby znamená aj zvýšenie nákladov na jedno zariadenie, čo by malo zvýšiť priemernú predajnú cenu o 8 až 10 percent.

Zobraziť celú galériu (0)
Jonathan Morrison/YouTube

Prečítaj si tiež
Najlacnejší iPhone XR svojim výkonom valcuje všetky vlajkové lode s Androidom

Samozrejme, takáto situácia v tomto období nie je ničím výnimočná a zažívajú ju všetci poprední výrobcovia. Čísla predajnosti takmer s istotou narastu s príchodom decembra a vianočných sviatkov. Predvianočné obdobie je veľmi silné takmer v každom segmente a súčasné straty, aj v prípade spoločnosti Apple budú určite dohnané. Množstvo ľudí si totižto nákupy odkladá práve na toto obdobie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú