iPhone X je výročným a najnovším smartfónom od Apple. Zariadenie prinieslo pred pár mesiacmi do portfólia spoločnosti nový vietor a technologický gigant má s inovovaným dizajnom veľké plány aj do budúcnosti. Myslieť na to musia aj vývojári.

Výrez musí byť

Programátori, ktorí vyvíjajú aplikácie a hry pre operačný systém iOS budú mať nové povinnosti. Apple im nedávno doručil informácie o budúcich odporúčaniach a povinnostiach pri vývoji softvéru pre mobilný systém spoločnosti. Od apríla tak bude platiť, že každá nová aplikácia, ktorá bude umiestnená do obchodu App Store, musí podporovať funkcie nového displeja na iPhone X, informuje portál 9to5Mac. Znamená to, že sa musia vedieť prispôsobiť známemu výrezu v hornej časti a edge-to-edge dizajnu 5,8-palcovej obrazovky.

Zobraziť celú galériu (1)
Kristián Hrušovský / FonTech

Nie je známe do akého dátumu musia túto podmienku splniť aj aktualizácie už existujúcich aplikácií, Apple ale celkovo usiluje o čo najväčšiu podporu iOS 11. Vývojári tak musia svoje programy vyvíjať už len s nástrojmi určenými pre najnovšiu verziu mobilného systému od spoločnosti. Opäť ide o podmienku, ktorá platí od apríla. Apple vo svojom stanovisku prízvukuje programátorom, že týmto spôsobom budú ich aplikácie lepšie optimalizované a poskytnú plnohodnotnejší zážitok. Aj najnovšie kroky spoločnosti tak potvrdzujú, akú veľkú dôležitosť kladie optimalizácii celého svojho ekosystému.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom