Za výtržnosť, ktorú Apple voči používateľom vykonával, sa kuje bolestivý trest. Pokiaľ by na súde prehral, z peňaženky by si musel vytiahnuť obrovskú sumu.

Nedávno sa začal šíriť veľký škandál, ktorý sa týka spoločnosti Apple. Výrobca smartfónov s logom nahryznutého jablka sa sám priznal, že úmyselne spomaľoval staršie iPhony. Dôvodom pritom nebola náročnosť novších verzií iOS, ale batérie – pokiaľ sa jej kapacita zhorší pod 80 % – hardvér v iPhone sa permanentne obmedzí. Výsledkom toho je horší výkon.

U používateľov vládne hnev

Za najväčšiu drzosť používatelia považujú, že Apple o spomaľovaní iPhonov doteraz mlčal. Až keď sa o jeho konaní dozvedeli, donútili ho priznať sa. Mnoho používateľov už kvôli tomu prišlo o stovky eur. Kvôli spomaleniu hardvéru si totiž boli nútení kúpiť nový smartfón, no v skutočnosti stačila výmena batérie a smartfón by znova fungoval ako nový.

apple
Zobraziť celú galériu (0)
Kristián Hrušovský / FonTech

Nenechaj si ujsť
Apple tajil, že zámerne spomaľoval staršie iPhony. Čo to znamená pre používateľov?

Nečudo, že sa voči výrobcovi vedie už deväť súdnych sporov. Za jedným z nich stojí aj Violetta Mailyan a jej tím právnikov. Tí od Apple požadujú gigantických 999 999 999 000 dolárov. Aj keď táto suma znie naozaj astronomicky, podľa právnikov je na činy Apple adekvátna. Podarí sa podľa teba pani Mailyanovej dostať od Apple takmer jeden bilión dolárov?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom