Vydanie poslednej veľkej aktualizácie pre mobilné zariadenia Apple sa nieslo v netradičnom duchu technologického velikána. Uvedenie iOS 13 na trh totiž sprevádzalo hneď niekoľko technologických neduhov, čo spôsobilo preorientovanie vývojového cyklu nasledujúcich softvérových aktualizácií, píše Bloomberg.

Apple na základe nevydareného uvedenia iOS 13 na trh, sprevádzaného viacerými technickým chybami vzbudzujúcimi dojem, že aj napriek niekoľkotýždňovým beta testovaniam vydali nedokončený produkt, stáča kormidlo vývoja budúcoročnej aktualizácie iOS 14.

Používatelia sa v septembri na svojich najnovších zariadeniach dočkali nemilého prekvapenia v podobe sekajúcich, v horšom prípade padajúcich aplikácií. Veľkým problémom aktualizácie bolo aj oneskorenie reakcií naprieč celým systémom zaklincované nekonzistenciou mobilného signálom. Viacerí poprední vývojári si túto chybu priznávajú so zahanbenými slovami.

Návrh zmeny a jeho akceptácia prebehla na jednom z mítingov, na ktorom sa preberal najmä budúci vývoj a testovanie aktualizácií za účelom vyhnutia sa obdobným problémom ako tomu bolo túto jeseň. Apple chce problémom predísť dôkladnejším testovaním dennodenných vývojových článkov, kde veria, že nachádzanie zárodku problémov už pri začiatku zabezpečí bezproblémovejší vývoj v ďalších fázach cyklu. V rámci toho sa bude Apple vyvarovať nestabilnejším aspektom takzvaných ,,daily buildov“ a o ich budúcom zakomponovaní, zmenení alebo úplnom vyradení rozhodne až následne.

Nenechaj si ujsť
TOP 10 hier, ktoré sú také náročné, že budeš kričať od hnevu

Nebol by to Apple, ak by si niečo nepomenoval. Ako vyššie píšeme, prvá fáza stratégie Azul by mala byť implementovaná do vývoja iOS 14 už teraz a je pravdepodobné, že mnohých dodatočných aspektov danej aktualizácie by sme sa mali dočkať až v roku 2021 so stratégiou Azul +1.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom